دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳

درگیری در پارلمان تایوان

شماری از اعضای حزب مخالف ناسیونالیست در تایوان پس از بستن درب تالار ورودی به پارلمان با نمایندگان حزب حاکم دمکراتیک ترقیخواه درگیر شدند.
۰
درگیری در پارلمان تایوان
مردم‌نيوز: روزنامه چینی ساوث چاینا مورنینگ پست امروز دوشنبه گزارش کرد که مخالفان صحن مجلس را در اختیار گرفته و در ورودی را با زنجیر و صندلی های پارلمان بسته اند.
درگیری زمانی شدت گرفت که نمایندگان حزب حاکم تلاش کردند تا صندلی ها و زنجیرهایی را که مقابل در ورودی قرار گرفته بود کنار بزنند مخالفان، حزب حاکم و دولت را ظالم و ستمکار خوانده و گفته اند که به همین دلیل صحن مجلس و به دنبال آن جایگاه هیات رییسه را اشغال کرده اند.
تایوان یک جزیره است که بر ارزش های دمکراتیک تاکید می ورزد و درگیری در پارلمان این جزیره موضوع غیرمعمولی تلقی نمی شود.
درگیری به دنبال یک لایحه برای انجام برخی نظارت ها با نماینده ای از سوی دولت که ریاست یک گروه دیده بان را در اختیار می گیرد شدت گرفت و در اعتراض به آن بیش از ۲۰ نفر از نمایندگان حزب ناسیونالیست ها (کومین تانگ) تالار مجلس را اشغال کردند.
نمایندگان حزب حاکم در تایوان از اوایل وقت امروز زمانی که در نظر داشتن با کنار زدن موانع وارد مجلس شوند با نمایندگان حزب مخالف که تالار و جایگاه هیات رییسه را در اختیار گرفته بودند، درگیر شدند.
اختلافات میان احزاب مخالف و حاکم در تایوان پس از انتخابات ریاست جمهوری این جزیره در ماه ژانویه شدت گرفته است حزب ناسیونالیست به لحاظ سنتی ارتباط نزدیکتری با پکن دارد.
سال ۲۰۱۴ میلادی صدها دانشجو در تایوان در اعتراض به آنچه «نبود شفافیت اقتصادی و سیاسی» خوانده بودند تحت جنبش «گل آفتابگردان» پارلمان تایوان را برای چندین هفته اشغال کردند.
کد مطلب: 147838
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای