دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
پروژه جدید آمریکایی- صهیونیستی در منطقه

استقلال کردهای عراق یا اسرائیل دوم؟

استقلال کردستان عراق و برگزاری همه پرسی در رزوهای آینده یکی از مهمترین تحولات در خاور میانه است که نباید مورد بی توجهی قرار گیرد.
۵
۰
استقلال کردهای عراق یا اسرائیل دوم؟
مردم‌نيوز: گفته می شود نزدیک به سه هفته دیگر کردهای عراق تصمیم دارند تا با برگزاری رفراندومی بزرگ استقلال کردستان عراق را اعلام کنند و در این باره مسعود بارزانی که نقش اصلی را بر عهده دارد گفته : "هرگز از برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عقب‌نشینی نخواهم کرد. "

به گزارش افکارنیوز، شاید اولین بار خطر تشکیل کردستان مستقل در عراق را دکتر ولایتی مشاور عالی  مقام معظم رهبری داد، وی سال گذشته در اجلاس موتلفه گفته بود که " آمریکایی ها در منطقه به دنبال تقویت کردهای سوریه و اتصال آنها به کردهای عراق و دیگر کشور ها و تشکیل کردستانی مستقل هستند که این خطری بالقوه می باشد. اگر کردها مستقل شوند اسرائیل دومی شکل می گیرد."

حالا اخبار شنیده شده حکایت از برگزاری رفراندومی برای برای استقلال کردهای عراق حکایت دارد که نشان از پروژه آمریکایی- صهیونیستی دارد ،زیرا  بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار ۱۳ آگوست با یکی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا حمایت آشکار خود را از استقلال کردستان بارزانی اعلام کرد و گفت: "کُردها مردمان جسور و طرفدار غرب هستند و آن‌ها ملتی هستند که ارزش‌های ما را حفظ و گسترش می‌دهند". کارشناسان مرکز مطالعات استراتژیک «بگین سادات» نیز در جدیدترین پژوهش‌های منطقه‌ای خود اعلام کرده‌اند: "اسرائیل به دولت مستقل کردستان احتیاج دارد"

از سوی دیگر نیز گیدون سار به عنوان نماینده حزب لیکود از احزاب قدرتمند اسرائیل نیز در توئیتر خود نوشته است که "از برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عراق در ۲۵ سپتامبر حمایت می‌کنم"

به نظر می رسد رژیم صهیونیستی که سیاست های خود در حمایت از داعش و جریان های تکفیری را شکست خورده می بیند به دنبال ایجاد نا امنی جدیدی در منطقه است و از سوی دیگر علاقه دارد به مرزهای ایران نزدیک شود و به همین دلیل به دنبال ایجاد و حمایت از استقلال کردهای عراق می باشد.

حالا پس از یکسال و با حمایت های آشکار اسرائیلی ها و آمریکایی ها از کردستان عراق مشخص شده هشدار سال گذشته دکتر ولایتی هشداری جدی است که باید جدی تر گرفته شود زیرا اگر کردهای عراق مستقل شوند غده ای سرطانی مانند اسرائیل به عنوان اسرائیل دوم شکل خواهد گرفت.

کردهای عراق در سالهای اخیر چه از لحاظ سیاسی و چه نظامی همواره سعی کرده اند در مقابل دولت مرکزی عراق باشند و پس از حمله آمریکایی ها به عراق فرصتی برای کردها به وجود آمده که استقلال خود را بیشتر از گذشته کنند.

مساله ایجاد بحران در حفظ تمامیت ارضی عراق مشکلی جدی خواهد بود که مقامات دیپلماتیک جمهوری اسلامی نیز بارها به این مساله اشاره و بر ضرورت حفظ وحدت در عراق تاکید کرده اند اما به نظر می رسد آمریکایی ها با نقشه رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد استقلال کردستان عراق هستند تا جای پایی برای حضور دوباره خود در عراق و منطقه باز کنند.
کد مطلب: 18634
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


محمد امینی
Iran, Islamic Republic of
با سلام
لطفا در نگارش مطالب خود دقت لازم را داشته باشید، کردهای زیادی در ایران زندگی می کنند که آشنایی و ارتباط خونی با کردهای عراق دارند. تشبیه کردن آن ها به اسرائیل و غده سرطلانی خطاب کردن آنها به دلیل اهداف سیاسی توهین به ملت کرد ایران نیز می باشد.باشد که همه انسان ها از هر نژاد و فرهنگ مورد احترام واقع شود تا هیچگونه کینه و بغضی جهت جنگ نهادینه نشود.
Iran, Islamic Republic of
خخخخخ همه چیو بچسپونین به اسرائیل
Iran, Islamic Republic of
شرم بکنین از نشر اکاذیب و تشویش اذهان این افکار متحجر و واپسگرانە رو تا کی میخواین نشر بدین روزی که کردها در برابر استبداد و ظلم اشغالگران خاک خود اغاز کردن اسمی ا ز یهود و اسرایل در هیچ کجا نبوده، بیش از ۷۰-۸۰ساله که کردهای عراق دارن با جان و مالشون مبارزه میکن این کشور دوست و برادر اسرایل کدوم گوری تشریف داشتن
Netherlands
باعرض سلام.کوردها ساکنین اولیه وبنیانگزارایران بودن.همین حالا تنها مردمی هستند که هم زبان وهم ژنتیک خود رو حفظکردن.اشخاصی بی هویت مث شما که هرکه هستی بدون شک ژنتیکت یا عرب هست یا مغول چه جور جرات میکنی به نژاد کورد .نژاد پادشاهان چه ماد و چه ساسانی چه زندیه چه صفوی توهین کنی و کلمه غده سرطانی بکار ببری..عجب روزگاری
لربچه
Iran, Islamic Republic of
توهین نمیکنند واقعیت را هر جند تلخ دارند هشدار میدهند و میگویند . در ضمن کلهم اجمعین بجز ماد و بارس و هخامنش و زندیه و صفویه در تکمیل صحبتتون قاجاریه و بهلوی را هم جزو افتخارات بادشاهانتون اضاف میکردین تا مبادا خدای ناکرده زبانمان لال کسی فکر بکند شما تمامیت خواه هستید .
چند رسانه ای