دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲

پس از حواشی درآوردن لباس روحانیت توسط نماینده اصلاح طلب/ رقم نجومي، حق گشت و ‌گذار نمایندگان در فرانسه صحت دارد؟

روزنامه آفتاب يزد يكي به نعل مي‌زند و يكي به ميخ. سفري كه ما رفتيم حاوي يك پيام بسيار مهم براي سران اتحاديه اروپا بود و ديدارهاي متعددي هم داشتيم و من نمي‌دانم چرا ارزش يك مسئله را تا اين حد تنزل مي‌دهند
۱
۰
پس از حواشی درآوردن لباس روحانیت توسط نماینده اصلاح طلب/ رقم نجومي، حق گشت و ‌گذار نمایندگان در فرانسه صحت دارد؟
سفر تابستاني برخي نمايندگان مجلس به فرانسه و انتشار عكس‌هاي گشت و‌گذار در موزه لوور پاريس انتقاداتي را بين فعالان فضاي مجازي موجب شده بود. حالا ماجرا بدتر هم شده و سردبير آفتاب يزد خبر از يك حق مأموريت نجومي براي اين سفر داده است. نمايندگان البته اين ادعاي آفتاب يزد را تكذيب كرده‌اند و به انتقاد از آفتاب يزد پرداخته‌اند.

عليرضا كريمي، سردبير روزنامه اصلاح طلب آفتاب يزد در صفحه اينستاگرام خود نوشت: «مازني به خبرنگارم گفته بابت سفر به فرانسه 60 ميليون حق مأموريت گرفتم. » طيبه سياوشي، از نمايندگان حاضر در سفر فرانسه گفته كه «امكان ندارد؛ به رئيس‌جمهوري هم چنين حق مأموريتي نمي‌دهند كه به ما بدهند. 60 ميليون تومان بابت 6 روز! اين از قول آقاي مازني نبوده و خواسته‌اند در حق آقاي مازني جفا كنند. روزنامه آفتاب يزد يكي به نعل مي‌زند و يكي به ميخ. سفري كه ما رفتيم حاوي يك پيام بسيار مهم براي سران اتحاديه اروپا بود و ديدارهاي متعددي هم داشتيم و من نمي‌دانم چرا ارزش يك مسئله را تا اين حد تنزل مي‌دهند.»

محمد علي وكيلي از اعضاي حاضر در اين سفر هم واكنش جالبي به ادعاي سردبير روزنامه آفتاب نشان داد. او گفته كه «شما بپرسيد 60 هزار تومان به ما حق مأموريت داده شده است؟!» احمد مازني تاكنون درخصوص ادعاي سردبير روزنامه آفتاب يزد سكوت كرده است. (1)

این در حالیست که موضوع دیگری نیز درباره این سفر حاشیه‌ ساز شد و آن هم جایی بود که عکسی از احمد مازنی، نماینده روحانی مجلس در مسجدی در پرتغال منتشر شد که وی در آن بدون لباس روحانیت دیده می‌شد.

البته در اینباره احمد مازنی گفته است: ما در پرتغال قرار بود که با دوستان در لابی هتل دور هم بنشینیم و من به همین دلیل با لباس عادی از اتاق بیرون آمدم و لباس روحانیت نپوشیدم. بعد از آن قرار نبود برنامه رسمی داشته باشیم و بدون هماهنگی قبلی به مسجدی رفتیم. حتی من آنجا به سفیر کشورمان و آقای مطهری گفتم بهتر است من بروم و لباس بپوشم که این عزیزان گفتند می‌رویم، نماز می‌خوانیم و سریع برمی‌گردیم و چون برنامه رسمی نداریم، نیاز نیست لباس بپوشید و وقت هم این طور تلف نمی‌شود. در مسجدی که بودیم هم دوستان یک عکس دسته جمعی یادگاری گرفتند که منتشر شد. خب من موزه لوور و خیابان‌های پاریس را هم با لباس روحانیت رفتم، دلیلی نداشت که بخواهم در یک مسجد لباس نپوشم. غرض این است که بگویم خیلی از انتقاداتی که انجام می‌شود، نه تنها در همین مورد سفر ما بلکه در خیلی از موارد از این دست است و پایه محکمی ندارد.
 
کد مطلب: 24531
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


عباس
Iran, Islamic Republic of
ان شاه الله خداوند جوابتان را بدهد واگذارتان کردیم به خودش
چند رسانه ای