چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۴
همه چیز درباره اردوی پرحاشیه پرسپولیس در امارات؛

۴ گزاره از ماجرای خوش گذرانی پرسپولیسی‌ها و پاداش ۸۵ میلیونی!

پرسپولیس به یکباره و در آستانه رسیدن به فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه سنگین 4 بر صفر مقابل الهلال عربستان متحمل شکست شد تا علاوه بر حاشیه های به وجود آمده، از حیث نتیجه گیری نیز سرخپوشان با مشکلات اساسی مواجه شوند و همین امر موجب شد تا روند روبه جلوی پرسپولیس با مشکل مواجه شود. اما آنچه این روزها بیش از همه حول اخبار سرخپوشان پایتخت قرار گرفته مسئله اردوی امارات و اتفاقاتی است که در این سفر به وجود آمده است.
۰
۴ گزاره از ماجرای خوش گذرانی پرسپولیسی‌ها و پاداش ۸۵ میلیونی!
مردم‌نيوز: حال و روز اردگاه سرخپوشان پایتخت خوب نیست و ماجرای پرونده مهدی طارمی و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی آینده کم بود که به یکباره اخبار مختلفی ازحاشیه های اردوی امارات مطرح شد. در کنار این مسئله نیز مسئله تمدید قرارداد برانکو با پرسپولیس هم در هاله ای از ابهام قرار دارد و زمزمه هایی هم مبنی بر عدم علاقه برانکو به ادامه همکاری شنیده می شود.

این اتفاقات در شرایطی رخ داد که پرسپولیس به یکباره و در آستانه رسیدن به فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه سنگین 4 بر صفر مقابل الهلال عربستان متحمل شکست شد تا علاوه بر حاشیه های به وجود آمده، از حیث نتیجه گیری نیز سرخپوشان با مشکلات اساسی مواجه شوند و همین امر موجب شد تا روند روبه جلوی پرسپولیس با مشکل مواجه شود. اما آنچه این روزها بیش از همه حول اخبار سرخپوشان پایتخت قرار گرفته مسئله اردوی امارات و اتفاقاتی است که در این سفر به وجود آمده است.
 
گزاره اول: خوشگذرانی بازیکنان پرسپولیس در امارات
بر اساس گزارشات موثق، مشخص شده که در شب قبل از بازی پرسپولیس مقابل الهلال، تعدادی از بازیکنان به همراه یکی از کارکنان باشگاه محل هتل اقامت تیم را به قصد تفریح ترک و تا پاسی از شب بیرون از هتل بوده‌اند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که ظاهرا برای بار نخست نیست که چند بازیکن پرسپولیس بدون اطلاع سرمربی محل اردوی تیم را ترک و به گشت و گذار رفته‌اند. در سفر قبلی پرسپولیس به دوبی (بازی الاهلی) نیز ۴ بازیکن این تیم بدون اینکه از برانکو اجازه گرفته باشند شبانه محل اردوی پرسپولیس را ترک کرده و به گشت و گذار پرداختند. زمانی که برانکو از موضوع باخبر شد در نامه‌ای به باشگاه درخواست کرد که هر یک از بازیکنان مبلغ ۵۰ هزار دلار جریمه شوند. البته اینکه این جریمه از سوی باشگاه اعمال شده یا خیر، اطلاعی در دست نیست.

البته این پایان ماجرای حواشی اردوی پرسپولیس در امارات نبود و پس از موضوع خوشگذرانی برخی از بازیکنان این تیم که خبرساز شد، حالا خبر رسیده که در اردوی امارات این تیم که برای بازی با الاهلی عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برپا شده بود، یک تاجر ایرانی مقیم امارات (م.ی) با حضور در اردوی پرسپولیس مبلغ چند صد میلیونی را به مدیران باشگاه به عنوان کمک هواداری هدیه می‌دهد.

پس از این اتفاق و به جهت برتری پرسپولیس مقابل الاهلی، مدیران باشگاه به هر بازیکن حدود ۲۵ هزار درهم، معادل تقریبی ۲۵ میلیون تومان از این پول اهدایی پاداش پرداخت می‌کنند. نکته عجیب این ماجرا آنجاست که سه نفر از کارمندان باشگاه هم که معمولا در تمام اردوهای خارجی این تیم حضور دارند، جمعا مبلغی حدود ۸۵ میلیون تومان دریافت کرده‌اند.

گزاره دوم: از ورود حراست وزارت ورزش به ماجرا تا تایید حاشیه ها
ماجرای خوشگذرانی پرسپولیسی‌ها پیش از بازی الهلال اکنون با ورود حراست وزارت ورزش و جوانان وارد مرحله‌ی تازه‌ای شده است، موضوعی که علیرغم آثار و تبعات جبران‌ناپذیرش متاسفانه تاکنون هیچ واکنش تنبیهی از سوی باشگاه برای خاطیان به همراه نداشته است.

رسانه‌ای شدن موضوع خوشگذرانی بدموقع بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس در امارات و در اردوهای پیش از بازی با الاهلی و الهلال عربستان،‌ واکنش‌های متفاوتی را در پی داشت. اتفاق تلخی که نتیجه تلخ‌تری را برای تیم پرطرفدار پرسولیس به همراه داشت و در نهایت قرمزهای پایتخت در یک بازی سرنوشت‌ساز متحمل شکست سنگینی شدند و امید این تیم برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا کمرنگ شد.

از سوی دیگر نیز معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس درباره خبری مبنی بر پرداخت پاداش 85 میلیونی به سه کارمند باشگاه پرسپولیس که یکی از هواداران این پول را پرداخت کرده بود، اظهار کرد: من متن را خوانده‌ام. یکی از آن کارمندان باشگاه من هستم. چون من یکی از نفراتی هستم که در همه سفرها حضور دارم. نفرات دیگر آقای رضایی و پندار خمارلو هستند. کارمندان دیگری هم هستند. بله. درباره این مطلب هم اینکه در اردوی امارات یک شخصی آمد و خودش خواست مبلغی را به بازیکنان پرداخت کند که طاهری این اجازه را به او نداد وارد رختکن شود. این مبلغ به عنوان پاداش از این پول به بازیکنان پرداخت شد و امضا گرفته شد تا بداند که پول کجا رفته است. من خودم یک ریال از این پول را نگرفتم.

وی در پاسخ به اینکه این رویه دریافت و هزینه کمک‌ها به دلیل اینکه باشگاه پرسپولیس دولتی است خلاف قانون است، گفت: از زمانی که ما آمده‌ایم چنین اتفاقی افتاده است. خود این آقا آمده و خواسته پول را بدهد و ما هم این کار را کرده‌ایم. می‌توانستیم این کار را نکنیم اما چون تیم برده بود این کار انجام شد.

معاون اقتصادی باشگاه درحالی دریافت و پرداخت پاداش را تایید می‌کند که در ادامه پرداخت پاداش به کارمندان باشگاه را تکذیب کرد.
 
گزاره سوم: واکنش مدیر عامل پرسپولیس
علی‌ اکبر طاهری درباره اتفاقات اخیر در باشگاه پرسپولیس و سکوت مسئولان این باشگاه گفت: جریانی درصدد ضربه زدن به پرسپولیس است. زمانی که الاهلی را شکست دادیم و همه مردم شاد شدند چرا کسی چیزی نگفت؟ چرا در آن زمان حرف و حدیث‌های امروز مطرح نشد؟

طاهری در مورد اینکه گفته شده بازیکنان پرسپولیس در امارات و بعد از بازی با الاهلی و الهلال به شب‌نشینی و خوش‌گذرانی پرداخته‌اند، توضیح داد: این واژه‌ها قشنگ نیست، وقتی سرمربی بازیکن را در اختیار خودش قرار می‌دهد و می‌گوید بعد از بازی تعطیل و تا تمرین بعدی، آزاد هستید، معنی این کار شب‌نشینی و خوش‌گذرانی است؟ بازیکن از سوی سرمربی تا زمان تمرین بعدی آزاد و در مرخصی بوده و اینکه بگوییم شب‌نشینی کرده‌اند درست نیست. هر کسی در این مورد مدرکی به ما ارائه کند وگرنه در این باره شکایت می‌کنیم.

مدیرعامل پرسپولیس درباره اینکه 85 میلیون پاداشی که از سوی یک ایرانی مقیم امارات به سرخپوشان داده شده بین 3 کارمند باشگاه تقسیم شده است، گفت: اصلا اینگونه نیست و ما در این باره هم شکایت می‌کنیم و آنهایی که این حرف را می‌زنند سند بیاورند.

گزاره چهارم: اتفاقاتی که در شان پرسپولیس نیست
در فوتبال حرفه‌ای قاعده این است که بازیکنان، شب‌ها علی‌الخصوص شب قبل از بازی به موقع استراحت می‌کنند تا با تمرکز کامل و رفع خستگی و بدور از استرس برای انجام مسابقه آماده شوند اما این که چرا شب قبل از بازی مهم و حساس پرسپولیس برابر الهلال یکی از مسوولان باشگاه به همراه چند تن از بازیکنان تا پاسی از شب بیرون از هتل حضور داشته‌اند، سوال‌های زیادی را در ذهن ایجاد می‌کند.

ورود جدی‌ و سختگیرانه‌ کمیته اخلاق و مدیران باشگاه‌ها برای کنترل و نظارت بیشتر در جهت نظم‌دهی تیم‌ها و هم‌چنین تعهد مدیران عامل برای برخورد با خاطیان از جمله مواردی است که باید جدی‌تر گرفته شود و گرنه دور تسلسل ناکامی‌های فوتبال ایران متاثر از حاشیه‌ها باردیگر دامن فوتبال کشور را خواهد گرفت.

در موضوع اتفاقات ناخوشایند حضور پرسپولیس در دوبی نیز ضروری است تمام زوایای این اتفاق بررسی شده و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و نهادهای نظارتی با خاطین در هر سطحی بصورت جدی برخورد کنند، چرا که گام اول موفقیت باشگاه‌های فوتبال، علی‌الخصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که با هزینه بیت‌المال امرار معاش می‌کنند، ایجاد نظم و انضباط تیمی است.
 
کد مطلب: 25029
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای