شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
دبیر علمی کنگره بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران مطرح کرد

خطر ابتلا به ساییدگی زانو با نشستن چهار زانو

دبیر علمی کنگره بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با اشاره به خطر ابتلا به ساییدگی زانو با نشستن چهار زانو گفت:متأسفانه ساییدگی زانو قابل درمان نیست و فقط می‌توان از آن پیشگیری کرد.
۰
خطر ابتلا به ساییدگی زانو با نشستن چهار زانو
مردم‌نيوز:  علیرضا اشرف در آستانه برگزاری بیست و یکمین کنگره بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران ساییدگی زانو را جزء یکی از شایع‌ترین بیماری های اسکلتی- عضلانی ایرانیان دانست و افزود: متاسفأنه ایرانیان به دلیل سبک غلط نشستن از جمله چهار زانو و دو زانو همواره در معرض ابتلا به ساییدگی زانو هستند.

وی افزود: علاوه بر این عدم استاندارد بودن سرویس‌های بهداشتی ایرانی که افراد را مجبور به چهار زانو نشستن می‌کند عاملی برای تشدید بروز این بیماری است.

این استاد و مدیر گروه طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه نشستن چهار زانو 9 برابر وزن کل بدن به زانوها فشار وارد می‌کند، بنابراین همه مردم باید سبک صحیح نشستن را بیاموزند و به شدت از نشستن به مدل چهار یا دو زانو خودداری کنند.

وی افزود: افراد علاوه بر رعایت سبک نشستن با نرمش صحیح زانوها می توانند از بروز ساییدگی زانو پیشگیری کنند.

اشرف با تاکید براینکه اصول نرمش زانو باید توسط متخصصان طب فیریکی به مردم آموزش داده شود، تصریح کرد: افراد در مراحل اولیه می توانند با نگه داشتن زانو به مدت 10 ثانیه به فاصله 20 سانتی از سطح بدن به سمت بالا زانوهای خود را نرمش دهند.

دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: متأسفانه ساییدگی زانو قابل درمان نیست و افراد فقط با رعایت موارد فوق می توانند از بروز آن پیشگیری کنند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: داروهایی که به بیماران مبتلا به ساییدگی زانو تجویز می شود صرفا جنبه کنترل کننده درد را دارد و در درمان قطعی آن نقشی ندارد.

اشرف خاطر نشان کرد: به هیچ روشی نمی توان‌ مفصلی که دچار ساییدگی شده را به حالت اولیه بازگرداند.
وی افزود: بیست و یکمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران از 27 تا 29 دیماه در سالن همایش های رازی برگزار می شود.

دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران گفت: علاقه‌مندان می توانند مقالات خود را به نشانی www.ispmrcongerss.com ارسال کنند.

وی در پایان گفت :در این کنگره میهمانان خارجی از کشورهای آمریکایی و اروپایی برای ایراد سخنرانی حضور خواهند داشت.
کد مطلب: 44666
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای