شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹

شرط آلمان برای بهبود روابط با ترکیه

آلمان در واکنش به اظهارات اردوغان مبنی بر بهبود مناسبات با برلین، آزادی اتباع آلمانی را مسئله مهمی در این راستا ارزیابی کرده و بار دیگر خواستار راه حلی برای تحقق این امر شد.
۰
شرط آلمان برای بهبود روابط با ترکیه

مردم‌نيوز: به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، دولت آلمان بار دیگر بر آزادی اتباع آلمانی بازداشت شده در ترکیه به عنوان شرطی برای بهبود مناسبات با آنکارا تاکید کرد.
"جورج اشترایتر"، معاون سخنگوی دولت آلمان روز گذشته در سخنانی در برلین تاکید کرد که به نظر دولت آلمان راه حلی برای آزادی بقیه زندانیان آلمانی یک وظیفه مهم در راستای بهبود روابط دو جانبه است. وی آزادی یکی از اتباع آلمانی از زندان های ترکیه که اخیرا انجام شده است را پیام مثبتی در این راستا ارزیابی کرد. این تبعه آلمانی یک مرد 45 ساله از اهالی هسن است. وی در ماه سپتامبر به اتهام سیاسی در فرودگاه استانبول دستگیر شده بود.
تا به حال چندین تبعه آلمانی از جمله یک فعال حقوق بشر آلمانی و یک خبرنگار هم از زندان های ترکیه آزاد شدند، اما بر اساس اطلاعات وزارت خارجه آلمان همچنان هفت تبعه آلمانی از جمله دنیز یوسل، خبرنگار معروف به اتهامات سیاسی در زندان های ترکیه به سر می برند.
"رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه اخیرا از بهبود مناسبات آلمان-ترکیه سخن گفته و اظهار داشته است که مسائلی وجود دارد اما گفت و گوهای اخیر ما بسیار خوب بودند. ما نه با آلمان و نه هلند و نه بلژیک هیچ مشکلی نداریم.
معاون سخنگوی دولت آلمان در بخش دیگری از سخنان روز جمعه خود اظهار داشته بود که ترکیه مجبور است دشمنان خود را کاهش و دوستانش را افزایش دهد.
 روابط بین ترکیه و اروپا بعد از کودتای نظامی نافرجام ماه جولای سال 2016 در ترکیه رو به وخامت گذاشت. اروپا انتقاد شدیدی به سرکوبگری های دولت ترکیه علیه مخالفان وارد کرده و بسیاری از مقامات قاره سبز در سایه تشدید این اختلافات خواستار توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شدند.
آلمان نیز در پی بازداشت اتباع آلمانی در این کشور بازنگری در رویکرد خود در قبال آنکارا را در دستور کار قرار داده و خواستار کاهش کمک های مالی اروپا به ترکیه شد.
 
کد مطلب: 46377
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای