شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۳

نظر وزیر بهداشت درباره محصولات تراریخته

وزیر بهداشت در خصوص محصولات تراریخته، گفت: تراریخته نوعی تکنولوژی و علم است و موافقان و مخالفانی دارد اما بحث ترایخته باید در محیط‌های علمی، کارشاسی و تخصصی مطرح شود.
۱
۰
نظر وزیر بهداشت درباره محصولات تراریخته

مردم‌نيوز: دکتر سید حسن هاشمی افزود: محصولات تراریخته مضرات و فوایدی دارد و باید مراقب باشیم در جایی که به ذخیره ژنتیکی کشور آسیب می‌زند ورود پیدا نکرده و از آن دوری کنیم و در مواردی که بشر راهی ندارد، از آن استفاده کنیم.
وزیر بهداشت یادآور شد: محصولات تراریخته توسط آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد بررسی می‌شود اما اصل محصولات تراریخته چیزی نیست که یک وزیر مانند وزیر جهاد کشاورزی یا بهداشت یا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در مورد آن اظهار نظر کنند بلکه تراریخته یک بحث علمی است و باید اجازه دهیم این موضوعات در محیط‌های علمی، کارشناسی و تخصصی بررسی شود.
 
کد مطلب: 46454
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


اکبر
Iran, Islamic Republic of
درسته . اما درد اونجاست که شما وقتی به سوپری سر کوچه مراجعه میکنی تا یه بطری روغن بخری می بینی همه اونا در برچسب ترکیباتشون نوشته شده مثلا سویا تغییر ژنتیک شده یا ..... این یعنی قبل از اون تحقیق و بررسی و کارشناسی که میفرمایید میلیونها غذا در سفره مردم وارد شده و اثرش رو گذاشته.... والبته پول و نفعش رو حتما مافیاهای خاص به جیب زده اند....
چند رسانه ای