شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۵
گزارش پایگاه آلمانی زبان از تداوم کشتار در یمن

آمریکا شریک جنایات جنگی در یمن است/ بمباران یمن در واکنش به شکست تلاش‌ها برای حمایت از علی عبدالله صالح بود

یک پایگاه اینترنتی آلمانی زبان درباره تحولات یمن و نقش عربستان و فجایعی که در این کشور رخ می‌دهد نوشت که ریاض مدتهاست که ستون آمریکا در منطقه است و ایالات متحده عملا در این جنایات دست دارد.
۱
۰
آمریکا شریک جنایات جنگی در یمن است/ بمباران یمن در واکنش به شکست تلاش‌ها برای حمایت از علی عبدالله صالح بود
مردم‌نيوز: پایگاه آلمانی  زبان «ورلد سوسیالیست» نوشت که در ماه دسامبر 700 غیر نظامی در یمن کشته و زخمی شده‌اند.

در این مطلب به قلم «بیل فان آکن» آمده است، نظامیانی که از جانب آمریکا و حاکمیت عربستان سعودی و دیگر هم‌پیمانان  در منطقه خلیج‌فارس حمایت می‌شوند، بمباران در مناطق فقیر یمن را تشدید کرده‌اند و فقط در چند روز گذشته عده زیادی غیر نظامی کشته‌ شده‌اند. فقط در حمله روز سه‌شنبه جنگنده‌های سعودی به تعز، 47 تن جان باختند.

اینها مسایلی هستند که رسانه‌های آمریکایی و غربی به ندرت به آنها می‌پردازند. اما در شبکه المسیره می‌توان عواقب این بمباران را دید. عمق فاجعه تا حدی است که تکه‌های بدن افراد تا فواصل دور پرتاب شده‌اند. در میان این افراد دست‌‌کم 8 کودک به چشم می‌خورند و 32 نفر هم زخمی شدند. در همان روز جنگنده‌ها، حمله‌ای را در الحدیده صورت دادند و یک خانواده 14 نفره را کشتند.

رسانه‌های یمنی اعلام کرده‌اند که سعودی‌ها و هم‌پیمانانشان روز چهارشنبه بیش از 45 حمله در این کشور صورت داده‌اند و شهرهای بیشتری در یمن را هدف حمله قرار داده‌اند که در نتیجه این اقدام هم  6 نفر غیرنظامی هم کشته شدند. در بین این افراد خانواده‌ای 5 نفره به چشم می خورد که  خانه آنها در شهر بندری الحدیده هدف قرار گرفته بود.

شبکه المسیره تعداد کشته شده‌ها را 600 نفر اعلام کرده است اما موج جدید از اقدامات خونبار در جنگی که بیش از هزار روز به طول انجامیده است، با حمایت‌های بدون قید آمریکا و بریتانیا همچنان ادامه دارد و نشانی است از ناتوانی عربستان در شکست بن‌بست  اقدام نظامی است. بخشی از این بمباران‌ها، در واکنش به شکست تلاش سعودی‌ها  برای حمایت از «علی عبدالله صالح» دیکتاتور پیشین یمن بود؛ اقدامی که در نهایت به کشته شدن، صالح و شکست هوادارانش منتهی شد.

همه اینها در شرایطی است که ریاض از خارج هم هدف حمله موشکی قرار گرفت و البته این اقدام هیچ کشته‌ای بر جای نگذاشت. واشنگتن مدتهاست که از حکومت سعودی به عنوان  یک ستون در جهان عرب استفاده می‌کند و این کشور را تا دندان تجهیز کرده است و تولید‌کنندگان سلاح آمریکایی هم از این راه درآمد زیادی به دست آورده اند  و معامله تسلیحاتی ترامپ در آخرین سفر به ریاض که ارزش آن 100 میلیارد دلار برآورد شده است، گواه همین موضوع است. واشنگتن فقط هواپیما، بمب و موشک را برای حمله به یمنی‌ها نمی‌فرستد بلکه در این حملات مشارکت دارد و این به معنای همکاری در جنایت جنگی و بزرگترین فاجعه انسانی در سطح جهان است.
 
کد مطلب: 46468
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


رزمنده
Iran, Islamic Republic of
تمام تروریست ها سگ دست نشانده آمریکا درمنطقه خاورمیانه وجهان است.
آمریکا جنایتکارشماره یک ازسال 2003 تاکنون در افغانستان با کدام تروریستها می جنگد؟

تمام تروریست ها سگ دست نشانده آمریکا درمنطقه خاورمیانه وجهان است.
آمریکا جنایتکارشماره یک ازسال 2003 تاکنون در افغانستان با کدام تروریستها می جنگد؟
چند رسانه ای