چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۳
محمود دولت آبادی:

مجلس شورای اسلامی باید به این جنایت های ادبی رسیدگی کند

محمود دولت آبادی این روزها بیشتر از هر زمان دیگری نسبت به نامهربانی هایی که از جانب تصمیم گیرندگان حوزه ادبیات می‌بیند دل چرکین است. او در این باره با «برنا» نیز به گفتگو نشست و هرچند کوتاه اما با حوصله پاسخگو بود که در ادامه میخوانید.
۰
مجلس شورای اسلامی باید به این جنایت های ادبی رسیدگی کند
مردم‌نيوز: چند روز پیش در مراسم جایزه احمد محمود ؛ محمود دولت آبادی نویسنده شهیر ادبیات کشورمان نقد تندی نسبت به بی مهری هایی که با وی درباره آثارش صورت می‌گیرد داشت و عنوان کرد که فروش کتاب های او در کتاب فروشی ها ممنوع است اما در خیابان ها آزاد است و با قید این جمله که «برای مردم ممنوع و برای دزدها آزاد » نسبت به این رفتارها واکنش نشان داد. همین موضوع باعث شد تا از او بپرسیم ما به عنوان مخاطب تا چه زمانی باید شاهد این بی مهری ها باشیم که وی در پاسخ به «برنا» گفت: این کتاب ها جعلی هستند که با نام من جعل شده است و من هم از این موضوع فغان دارم ؛ از مدیران بپرسید این روند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

دولت آبادی با ما از جنایت های ادبی سخن گفت ؛ موضوعی که چندی پیش نیز درباره آن تاکید کرده بود و از او اینطور پرسیدیم که آیا در این جنایت های ادبی و ضایع شدن حقوق نویسنده هایی چون او همکارانش نیز دخیل هستند و آنها هم نیز به نوعی مرتکب این جنایت ها می‌شوند یا نه که دولت آبادی به خبرنگار «برنا» گفت: من فقط یک یا دو نفر را در مظان اتهام نمی‌بینم هنوز روی حرف خود درباره جنایت های ادبی هستم و می‌گویم که در این جنایت از همکار و مسئول همه با هم هستند!

نویسنده «کلنل» عنوان کرده بود : «مسوولان نباید چشم روی «جنایت های ادبی» ببندند. کسانی که حقوق میلیاردی می گیرند، باید حقوق خلاقیت، ادبیات و فرهنگ را بشناسند و آن را به جا بیاورند» او اما در گفتگو با «برنا» اشاره داشت که معتقد است برای رعایت قانون حق تألیف باید به دنبال یک راه حل اساسی بود و درباره پیشنهاد برای یافتن این راه حل اساسی بیان کرد: قانون باید اجرا شود ؛ در این زمینه مجلس باید تکلیف را روشن کند.

نویسنده کتاب «سلوک» درباره اینکه آیا مشغول نگارش کتاب جدیدی است و طرفداران او چه زمانی می تواند شاهد اثر جدیدی از این نویسنده باشند جزییات روشنی را عنوان نکرد و تنها به گفتن این جمله بسنده کرد که به امید خدا دارم کارهایی می‌کنم که اگر عمری باشد زمانی که کتابم چاپ شد درباره آن صحبت می کنم.
 
کد مطلب: 47407
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای