چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

علت بازگشت نمایشگاه کتاب به مصلای تهران از زبان صالحی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وضعیت شهر آفتاب علت بازگشت نمایشگاه کتاب به مصلی را بیان کرد.
۰
علت بازگشت نمایشگاه کتاب به مصلای تهران از زبان صالحی
مردم‌نيوز : سیدعباس صالحی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره علت برگزار نشدن نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب، اظهار داشت: براساس توافقنامه‌ با شهرداری و متناسب با نیاز ناشران، مشکلات شهرآفتاب رفع می‌شود اما به دلیل برخی از تغییرات در شهرداری و اینکه امکان ساخت و ساز سالن‌ها میسر نبود، امسال نمایشگاه به مصلی برمی‌گردد.

وی درباره نقش رسانه‌ها در مسائل اخیر کشور نیز گفت: رسانه‌ها رکن پنجم حکومت هستند تا فضای بحران را کنترل کنند. بعد از دو روز اولیه اغتشاشات، رسانه‌ها فضای دقیق را درک کردند و به خوبی عمل کردند.  امروز امنیت مزیت اجتماعی و منطقه ای و جهانی ماست که خیلی‌ها تلاش می‌کنند آن را به خطر بیندازند.

صالحی درباره جشنواره‌های فجر و اقدامات صورت گرفته در این زمینه گفت: جشنواره فیلم، تئاتر، عکس و موسیقی فجر با قوت در حال برگزاری است که امیدواریم مردم با استقبال، کام هنرمندان را شاد کنند. امیدواریم فضای اجتماعی به گونه‌ای نشود که براین جشنواره تأثیر گذارد.

وی در خصوص ارتباط مردم با سوی مسئولان برای رفع مشکلات کشور نیز گفت: ارتباط مسئولان با مردم باعث می‌شود مشکلات در تفاهم حل شود و قطعا این فضا به رفع مشکلات کمک می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص علت کاهش بودجه‌های قرآنی گفت: شرایطی که برای دولت میسر بوده باعث شده تمام تلاش خود را برای ارتقا منابع قرآنی داشته باشیم اما امیدواریم در این زمینه شاهد مشارکت بیشتری از سوی مردم باشیم.
کد مطلب: 47489
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای