دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲

طرح ۲ سوال از وزیر اقتصاد در دستور کار مجلس

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس از طرح ۲ سوال از مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و امور دارایی خبر داد.
۰
طرح ۲ سوال از وزیر اقتصاد در دستور کار مجلس

مردم‌نيوز: حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از طرح 2 سوال از مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد خبر داد و گفت: سوالات به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم  و این هیئت نیز آنها را برای رسیدگی به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده است.
وی با بیان اینکه نحوه اجرای سیاست اصل 44 قانون اساسی محور سوال از وزیر اقتصاد است، افزود: مواد اصلاحی 7،6،1 اصل 44 قانون اساسی وظایفی بر عهده وزیر و وزارت اقتصاد قرار داده، از جمله اینکه وزیر اقتصاد سقف زمانی برای صدور مجوز برای هر کسب و کار را تعیین کند، این در حالی است که بنا بوده تا مهر سال 93 این اتفاق بیفتد اما با گذشت 3 سال در بسیاری از مشاغل این زمان مشخص نشده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با تاکید بر اینکه هزینه و زمان برای صدور مجوز کسب و کار‌ها بالاست، ادامه داد: بر اساس اصل 44 باید هزینه و زمان برای اخذ مجوز کسب‌ و‌کار‌ها کاهش یابد که این مسئله نیز تاکنون به طور کامل انجام نشده است.
حاجی‌دلیگانی تصریح کرد:همچنین بنا بوده که قوانین، مقررات و بخشنامه‌های لازم که برای اخذ مجوز‌های کسب و کار اصلاح شود که متاسفانه در این مورد هم اقدام جدی صورت نگرفته است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به سوال دوم از وزیر اقتصاد اشاره کرد و گفت:سوال مذکور از وزیر در این باره است که چرا علی‌رغم ادعا‌ها رتبه ایران بر اساس گزارش اخیر بانک مرکزی و بررسی مرکز پژوهش‌های قوه مقننه، در آسان سازی فضای کسب و کار تنزل یافته است؟
 
کد مطلب: 48438
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای