سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۸

نشانه های بیماری هزارچهره را بشناسیم

کارشناس مبارزه با بیماری های واگیر گفت: تب، تعریق، بی اشتهایی، درد مفاصل از علایم بیماری تب مالت است
۰
نشانه های بیماری هزارچهره را بشناسیم
مردم‌نيوز: "عباس مسنن" کارشناس مبارزه با بیماری های واگیر، گفت: در این جلسه آموزشی که با حضور جمعی از روستاییان در مسجد جامع روستا برگزار شد، بیماری "تب مالت" با هدف پیشگیری به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

او با بیان اینکه تب، تعریق، بی اشتهایی، درد مفاصل از علایم بیماری تب مالت است، افزود: از این بیماری به عنوان بیماری "هزارچهره" نیز نام برده می شود و شناخت آن در انسان با آزمایش خون و در دام با نظر دامپزشک تشخیص داده می شود.

این کارشناس مبارزه با بیماری های واگیر برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری به رعایت اصول بهداشتی در دام ها و تشخیص بیماری تب مالت در دام تاکید کرد و گفت: از نشانه های تشخیص این بیماری در دام، سقط جنین و کاهش شیر است که با جداسازی حیوان آلوده و اطلاع به دامپزشک و نیز رعایت بهداشت در تهیه لبنیات، شیر و فراورده های آن، می توان برای پیشگیری از این بیماری اقدام کرد.

"مسنن" با اشاره به رعایت موارد بهداشتی، در طویله و آغل دام ها برای افرادی که در آن محیط مشغول به کار هستند، اضافه کرد: افراد بایستی از پوشش مناسب مانند ماسک، عینک، چکمه، روپوش و دستکش استفاده کرده و برای جوشیدن شیر به صورت استاندارد، از زمان جوش آمدن به مدت سه تا پنج دقیقه شیر را حرارت دهند.

این نشست آموزشی با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی شیراز برگزارشد.
کد مطلب: 48769
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای