چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷

ماجرای دخالت برادر زن صدام در حوادث ایران

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه واکنش نشان داد.
۰
ماجرای دخالت برادر زن صدام در حوادث ایران
مردم‌نيوز: پیرو اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه در باره سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که در نشست خبری روز شنبه و در حاشیه جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران بیان شد، توضیح نکاتی چند ضروری به‌نظر می‌رسد:

1 ــ توضیحات سخنگوی وزارت خارجه مستند به خبر رسمی و عین اظهارات ایشان نبوده است.

2 ــ سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ناظر به گزارش رسمی نهادهای عالی اطلاعاتی و امنیتی کشور بوده که در صحن جلسه مجمع بیان گردیده و طبیعتاً سخنگوی وزارت خارجه از این گزارش اطلاعی نداشته است.

3 ــ از «اربیل » به‌عنوان یکی از محل‌های برنامه‌ریزی سازمان سیا و منافقین و عربستان با کمک عناصری از بعثی‌های عراق، در خصوص طراحی آشوب در ایران یاد شده است، اینکه آیا مسئولان اقلیم کردستان در جلسه حضور داشته‌اند یا خیر را باید مسئولان امنیتی بیان کنند.

4 ــ ضمن‌انتقاد شدید از این نوع اعلام موضع سخنگوی وزارت امور خارجه، به‌نظر می‌رسد با توجه به اهمیت موضوع، این نوع اظهار نظرِ غیردقیق مناسبتی با جایگاه حساس سخنگویی دستگاه دیپلماسی نداشته باشد و همان‌گونه که آقای قاسمی از ابعاد امنیتی موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده است، انتظار می‌رفت نسبت به کلّیت خبر که ماهیتی صددرصد امنیتی دارد با تأمل، اطلاع و دقت بیشتری صحبت می‌کردند.

همان‌گونه که در نشست خبری دبیر مجمع تصریح و تأکید شد صف معترضان به عملکرد دستگاه‌ها در سه قوه از عوامل ضدامنیتی و دشمنان قسم‌خورده ملت جداست و همه مسئولان باید حل مشکلات و رفع دغدغه‌های مردم عزیز را وجهه همت خود سازند.

در پایان از زحمات وزیر، مدیران و کارکنان محترم وزارت امور خارجه به‌ویژه در پیگیری و کمک به سیر درمان حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام قدردانی به‌عمل می‌آید.
 
کد مطلب: 48857
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای