چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲

تشکیل هیئت بین‌المللی نظارت بر مدیریت عربستان بر حرمین شریفین

هیئت بین‌المللی نظارت بر چگونگی مدیریت عربستان بر حرمین شریفین و اماکن مقدس و محل‌های تاریخیِ اسلامیِ سرزمینِ وحی تشکیل شد.
۰
تشکیل هیئت بین‌المللی نظارت بر مدیریت عربستان بر حرمین شریفین

مردم‌نيوز: به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، هیئت بین المللی نظارت بر چگونگی مدیریت عربستان بر حرمین شریفین و اماکن مقدس در کشور مالزی اعلام موجودیت کرد و در اولین بیانیه خود تصریح کرد که تلاش می کند تا از استفاده از اراضی مقدس برای اهداف سیاسی جلوگیری کند.
این بیانیه تاکید کرد: هیئت در تلاش برای جلوگیری از اقداماتی است که  هویت اسلامی شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره را با عملیات توسعه عمرانی کنونی عربستان از بین می برد.
در معرفی نامه هیئت هیئت بین المللی نظارت بر چگونگی مدیریت عربستان بر حرمین شریفین و اماکن مقدس آمده است: این هیئت همچنین تلاش می کند تا جلوی تکروی عربستان در مدیریت اماکن مقدس به گونه ای که بر سلامت حجاج و عمره گذاران تاثیر منفی می گذارد، بگیرد و بسته نشدن درهای اماکن مقدس به روی زائران به دلایل غیر قانع کننده را تضمین کند.
این هیئت همچنین در راستای اطمینان یافتن از اینکه عربستان سهمیه های حج واجب و عمره را بین کشورهای اسلامی به طور عادلانه توزیع می کند و مناسک عبادی و دینی را سیاسی نمی کند، گام برخواهد داشت.
این هیئت اعلام کرد که تحقیقاتی دوره ای را درخصوص استفاده عربستان از اراضی مقدس در طول یکصد سال برای اهداف سیاسی و رصد تخلفات عملی و ارایه توصیه به عربستان در این زمینه انجام خواهد داد.
 
کد مطلب: 48928
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای