پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
ورود اکیپ ژاپنی برای اطفاء حریق؛

جزئیات جدید از سانحه نفتکش ایرانی

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این که خدمه نفتکش سانحه دیده ایرانی احتمالا در داخل کشتی هستند، گفت: اکیپ اطفای حریق ژاپنی‌ها امروز به وقت تهران (امشب به وقت چین) به محل وقوع سانحه می‌رسد.
۰
جزئیات جدید از سانحه نفتکش ایرانی
مردم‌نيوز: هادی حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره جدیدترین وضعیت نفتکش سانحه دیده ایرانی، اظهار کرد:‌ عملیات اطفای حریق این نفتکش از طریق مرکز تجسس و نجات بندر  شانگهای چین در دست اقدام است.

وی با بیان این‌که مشکل اطفا حریق انفجارهای پیاپی در نفتکش است، افزود: هربار اطفاء حریق رو به اتمام است، انفجار جدیدی اتفاق می‌افتد که کار اطفای حریق را سخت کرده است.

وی با اشاره به این‌که از چینی‌ها خواسته‌ایم امکانات بیشتری را برای عملیات اطفای حریق اختصاص دهند، تصریح کرد: به احتمال قوی خدمه نفتکش در داخل کشتی هستند.

وی با بیان این‌که تا فاصله 80 مایلی از کشتی‌های عبوری برای عملیات امداد و نجات کمک خواسته‌ایم، گفت: هم‌اکنون سه کشتی ایرانی شامل دو فروند نفتکش و یک فروند شناور تجاری در حال جستجو برای یافتن دریانوردان نفتکش ایرانی هستند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین افزود: اکیپ اطفای حریق ژاپنی‌ها امروز به وقت تهران (امشب به وقت چین) به محل وقوع سانحه برای نفتکش ایرانی می رسد.

حق‌شناس با اشاره به این‌که به چینی‌ها برای افزایش امکانات اطفای حریق فشار آورده‌ایم،‌ اظهار کرد: چینی‌ها نگران آلودگی‌های زیست‌محیطی هستند،‌چون حدود 115 هزار کاندنسیت (موادی بین گاز و بنزین) در نفتکش سانحه دیده است و  نگرانی چینی‌ها بیشتر در این رابطه است.
کد مطلب: 48998
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای