شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
سردار جوانی:

آمریکایی‌هانمی‌خواهند به تعهدات خودعمل کنند

معاون سیاسی سابق سپاه گفت: برجام برنامه‌ای است که صرفا با برنامه‌های هسته‌‎ای ایران در ارتباط است و با مسائل منطقه‌ای، حقوق بشر و موشکی هیچگونه ارتباطی ندارد.
۰
آمریکایی‌هانمی‌خواهند به تعهدات خودعمل کنند
مردم‌نيوز: سردار یدالله جوانی با اشاره به اظهارات شب گذشته «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که گفته بود «در صورتی که اصلاحات مد نظر او در بخش تشدید نظارت‌ها انجام نشود و توافق جدید دربرگیرنده برنامه موشکی ایران نباشد برجام را دیگر تایید نخواهد کرد»، گفت: وزارت امور خارجه و مقامات جمهوری اسلامی ایران مواضع خود را در این زمینه صراحتا و بدون ابهام بیان کرده‌ و گفته‌اند که جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان نه در برجام تجدیدنظر می‌کند و نه اضافه کردن تبصره جدیدی به آن را می‌پذیرد.

وی افزود: رفتارهای ترامپ که از خروج از برجام صحبت‌ می‌کند، بیانگر آن است که آنها تصور می‌کنند از طریق برجام، به خواسته‌های خود رسیده‌اند و بر همین مبنا نمی‌خواهند به تعهدات خود در برجام عمل کنند.

معاون سیاسی سابق سپاه ادامه داد: در شرایطی که تا امروز جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات برجامی خود عمل کرده است، دولت و دستگاه دیپلماسی ما به همراه جامعه جهانی باید به آمریکا فشار وارد کنند تا آنها به تعهدات‌شان در برجام‌ عمل کنند و به سراغ موضوعات متفرقه نروند.

سردار جوانی با بیان اینکه از همان ابتدای انعقاد برجام، تصریح شد که مباحث موشکی و دفاعی هیچ ارتباطی با بحث برجام ندارد، عنوان کرد: این موضوع باید باز هم به شکل صریح و واضح برای همگان بیان شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برجام برنامه‌ای است که صرفا با برنامه‌های هسته‌‎ای ایران در ارتباط است و با مسائل منطقه‌ای، حقوق بشر و موشکی، هیچگونه ارتباطی ندارد.
کد مطلب: 49282
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای