شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹

«خبر خوب» منجر به امید و پویایی می‌شود/ لزوم مراقبت رسانه‌ها از انتشار بذر یأس در جامعه

مدیرمسئول افکارنیوز با تأکید بر اینکه «خبر خوب» منجر به امید و پویایی می‌شود، گفت: خبرنگار و روزنامه نگار امروز جامعه ایران باید مراقب باشد بذر یأس در جامعه نکارد که طوفان نا‌امیدی را به همراه خواهد داشت.
۰
«خبر خوب» منجر به امید و پویایی می‌شود/ لزوم مراقبت رسانه‌ها از انتشار بذر یأس در جامعه

مردم‌نيوز: مصطفی حسینی مدیرمسئول افکارنیوز درباره اثرات انتشار «اخبار خوب» و «خبر بد» در جامعه گفت: رسانه‌ها نقشی مهم و کلیدی در جامعه بر عهده دارند، یکی از وظایف رسانه‌ها ضمن انتشار اخبار صدق و پرهیز از دروغ این است که با انتشار اخبار خوب و مثبت، انرژی و امید را به جامعه تزریق کنند.
وی افزود: شنیدن یک خبر خوب و مثبت در روان یک فرد در جامعه تأثیر بسزایی دارد؛ وقتی فردی صبح خبری را می‌شنود که به او روحیه می‌دهد باعث پویایی آن فرد شده و انرژی مثبتی به وی تزریق می‌شود.
 
مدیر مسئول افکارنیوز تصریح کرد: اخبار بد و تلخ بر خلاف اخبار خوب فرد را دچار افسردگی کرده و حتی ممکن است یک خبر که بار منفی دارد شنیدن آن باعث کسل شدن یک روز کاری یک فرد شود.
وی ادامه داد: وظیفه هر رسانه‌ای فرهنگ سازی است، خبرنگار و روزنامه نگار امروز جامعه ایران باید مراقب باشد بذر یأس در جامعه نکارد که طوفان ناامیدی را به همراه خواهد داشت.
حسینی گفت: انتشار اخبار خوب و پرهیز از اخبار بد بدین معنی نیست که مشکلات کشور را نادیده گرفت و بگوییم همه چیز خوب است بلکه در کنار انتشار یک خبر حتی اگر بار منفی دارد با تحلیل بجا و راهکار به موقع می‌توان به جامعه امید هم داد، امروز کشور در مسیر رشد و تعالی بیش از هر زمان دیگری است و این مسأله را بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان فرموده‌اند.
مدیر مسئول افکارنیوز تاکید کرد: برخی رسانه‌ها برای جذب مخاطب اخبار را وارونه جلوه می‌دهند اما باید بدانند اخبار بد باعث آسیب‌های منفی بر روح و روان افراد در جامعه می‌شود.
وی افزود: وقتی فردی خبر افزایش حقوق یا خبر کمک رسانی به زلزله زدگان را می‌شنود، حس امید در او رشد می‌کند، البته باید توجه داشت مسئولان کشور نیز تمام سعی خود را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم انجام دهند تا رسانه‌ها با پوشش این نوع اخبار شادی آفرین، حال جامعه را خوب کنند.
 

 
کد مطلب: 49294
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای