شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۸
رئیس ستاد نماز جمعه تهران:

اعتراض مردم در واکنش به شکل‌گیری تبعیض‌هاست

رئیس ستاد نماز جمعه تهران گفت: اعتراض مردم در واکنش به شکل‌گیری تبعیض‌ها است.
۰
اعتراض مردم در واکنش به شکل‌گیری تبعیض‌هاست
مردم‌نيوز : سیدباقر پیش‌نمازی، رئیس ستاد نماز جمعه تهران با اشاره به اعتراضات اخیر مردم و سوءاستفاده‌های دشمنان از این فضا گفت:‌ مسأله آسیب‌های اجتماعی ـ اقتصادی و مطالبات مردمی را باید با سوءاستفاده دشمنان تفکیک کرد. در صدر اسلام نیز از این موارد داشتیم، یعنی منافقین از فرصت‌های مختلف برای رخنه در بین مؤمنین و اختلاف‌افکنی استفاده می‌کردند که آن زمان نیز عمده این توطئه‌ها با هوشمندی پیامبر گرامی اسلام(ص)، امیرالمؤمنین(ع)و سایر مؤمنین برطرف می‌شد. همچنین در سایر دوران مربوط به زندگانی اهل‌بیت(ع) دشمنان با ترفندهای متعدد قصد اختلاف‌افکنی در بین مسلمانان و مؤمنین را داشتند، اما هر بار مصادیق این توطئه‌ها تغییر می‌یافت.

پیش‌نمازی درباره برخی ویژگی‌های منافقان بر اساس آیات قرآن گفت: اما منافقان بر اساس آیات قرآن یکی از خصلت‌های بارزشان آن است که در هنگام ملاقات با مؤمنین می‌گویند ما ایمان آوردیم، اما در خلوت خودشان با دشمنان ارتباط برقرار می کنند. خداوند در آیه14 سوره بقره می‌فرماید: «وَإِذَا لَقُوا الَّذِینَ آمَنُوا قَالُوا آمَنَّا وَإِذَا خَلَوْا إِلَىٰشَیَاطِینِهِمْ قَالُواإِنَّامَعَکُمْ إِنَّمَانَحْنُ مُسْتَهْزِئُونَ؛ وچون با اهل ایمان ملاقات کنند، گویند: ما (نیز همانند شما) ایمان آورده‌ایم. ولى هرگاه با شیطان صفتان خلوت کنند، مى‌گویند: ما با شما هستیم، ما فقط (اهل ایمان را) مسخره مى‌کنیم.» این رفتار منافقان نیز در مقاطع مختلف تاریخ اسلام و تاریخ انقلاب بارها اتفاق افتاد.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه مردم ایران اسلامی صبور و مقاومند، اما بر اساس باورهای دینی تحمل تبعیض را ندارند، افزود: اعتراض مردم در واکنش به شکل‌گیری تبعیض‌ها است. به عبارتی محدودیت‌های اقتصادی را تحمل ‌می‌کنند، اما تبعیض در بهره‌مندی‌ها که از یک سو شاهد اشرافیت بعضی از مسئولان و وابستگان‌شان و نیز دریافت حقوق‌های نجومی بعضی از مدیران باشند و از دیگر سو در مصاحبه ها شعار اقتصاد مقاومتی را می‌شنوند، اما در عمل نه حمایتی از تولید صورت می‌گیرد و نه جلوی کالای قاچاق گرفته می شود، اعتماد خود به بعضی از مسئولان را از دست می‌دهند و معترض می شوند و این مسأله حق طبیعی ملتی است که شاهد بعضی از نابرابری ها هستند؛ بنابراین وقتی تورّم و گرانی متوقف نمی‌شود، برخی مدیریتها مورد اعتراض واقع می شوند.

وی با اشاره به این که در نظام جمهوری اسلامی ایران حق آزادی بیان تصریح شده است،  افزود: مردم حق آزادی بیان دارند و مطالبات خود را می‌توانند بیان کنند. طبیعی است که هم مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون باید پیگیر تحقق قوانین کشور و مطالبات مردم باشد و هم نهادهای نظارتی این وظیفه را بر عهده دارند. از همه مهم‌تر و حساس‌تر وظیفه رسانه‌هاست که باید به مثابه زبان مردم پیگیر مطالبات باشند. بنابراین آنچه که مربوط به مطالبات بر حق مردم است در یک فضای منطقی و قانونی می تواند پیگیری شود و همه نسبت به سوء استفاده دشمن نیز باید هوشیار باشیم.
کد مطلب: 49317
مرجع : باشگاه خبرنگاران پویا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای