يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
"از حمایت بی‌دریغ هواداران تشکر می‌کنم"

برانکو: از بازگشت نوراللهی خوشحالم

سرمربی پرسپولیس در نشست خبری با حضور حمیدرضا گرشاسبی و افشین پیروانی درباره مسائل روز باشگاه و تیم پرسپولیس صحبت کرد.
۰
برانکو: از بازگشت نوراللهی خوشحالم
مردم‌نيوز: ، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ و افشین پیروانی از ساعت ۱۳:۳۰ امروز (شنبه) در نشست خبری باشگاه شرکت کردند.

برانکو در ابتدا اظهار کرد: خیلی وقت است که اعضای کامل باشگاه را یک‌جا ندیده‌ایم. مدیرعامل باشگاه و سرپرست تیم تقویت بزرگی برای پرسپولیس هستند. ما قراردادمان را دو ساله تمدید کردیم. یک بار دیگر از آقای گرشاسبی و هیات مدیره محترم تشکر می‌کنم که سریع توانستیم منافع مشترک را پیدا کنیم. همکاری و کار برای توسعه بیشتر تیم است. از حمایت بی دریغ هوادران تشکر می‌کنم.

او افزود: بدون هواداری پرشور هواداران و عشقی که به تیم می‌دهند، کار کردن سخت است. افتخار می‌کنم که عضوی از باشگاه پرسپولیس هستم. همین طور که آقایان کاشانی و گرشاسبی خدمات زیادی به باشگاه پرسپولیس کرده‌اند، امیدوارم این خدمت را در تمام جوانب ادامه دهند. توافق کردیم که قرارداد جدیدی داشته باشیم و باید بگویم تازه اول راه است و من از یک چالش جدید خوشحالم. انگیزه مضاعفی برای رشد و پیشرفت پرسپولیس دارم.

برانکو ادامه داد: نتایجی که تا به حال داشتیم به هیچ عنوان ما را به خواب نخواهد برد بلکه انگیزه مضاعفی برای بیشتر کار کردن است. به بازیکنانم تبریک می‌گویم که با تلاش زیاد، پرسپولیس را به این‌جا رساندند. همه ما مهم هستیم اما بازیکنانی که پرسپولیس را به این‌جا رسانده‌اند مهم‌تر هستند چون آن‌ها در زمین زحمت کشیدند و حداکثر توانشان را می‌گذارند. هیچ کدام از ما از انتقاد فرار نمی‌کنیم و انتقاد در تمام دنیا وجود دارد. این نشست خبری هم نشان می‌دهد همیشه به دنبال همکاری با رسانه‌ها هستیم. شاید مقداری با بردهای پشت سر همی که آوردیم خسته شده باشیم اما انتظار دارم همکاری دوستانه و ورزشی با یکدیگر داشته باشیم.

برانکو خاطرنشان کرد: می‌دانیم کار هیچ وقت شسته‌رُفته پیش نخواهد رفت اما هدفمان این است علاوه بر این که به صورت مستمر در فوتبال ایران فعال هستیم، به دنبال قهرمانی باشیم. سعی می‌کنیم بیشترین قهرمانی‌ها را به دست بیاوریم. ابتدای فصل اعلام کردیم که اهداف‌مان تنها برای این فصل نیست و می‌خواهیم سوپرجام، لیگ و آسیا را به دست آوریم.

او ادامه داد: از بازگشت نورالهی به تیم خوشحالم. متاسفانه طول کشید تا وضعیت این بازیکن مشخص شود و بدی این بود که او یک سال بازی نداشت. تمام تلاشمان را می کنیم تا او را برای بازی پیش رو آماده کنیم و در تمرینات ارزیابی می‌کنیم که در چه حد از آمادگی قرار دارد و تا چه حد به تیم کمک خواهد کرد. همین طور در ترکیب اصلی برای بازی دوستانه فردا خواهد بود. انتظار داریم پس از این زمان وضعیت آمادگی‌اش را برای ما نشان دهد و کیفیت قبل از سربازی را نشان دهد.

سرمربی پرسپولیس درباره دیر امضا شدن قراردادش و این که گفته می‌شود از تیم ملی پیشنهاد دارد بیان کرد: کدام تیم ملی را می‌گویید؟ اولا باید بگویم آن قدر برنامه‌های ما فشرده بود که اصلا وقت نمی‌شد برای تمدید قرارداد مذاکره کنیم. آقای گرشاسبی حدود یک ماه پیش تشریف آوردند و مقداری زمان نیاز بود تا او وضعیت باشگاه را سبک سنگین کند. ریتم بازی‌ها نیز طوری بود که هر سه چهار روز باید یک بازی انجام می‌دادیم. اصلا وقت نبود که مذاکرات را شروع کنیم. درباره تیم ملی ایران هم باید بگویم که سرمربی دارد و موفق شده به جام جهانی راه پیدا کند. این تیم با مربی‌اش به جام جهانی خواهد رفت اما اگر منظورتان تیم‌های ملی دیگری است، باید بگویم بله. پیشنهادهایی داشتم اما دلیلی برای عقب انداختن مذاکرات با پرسپولیس نبود.

برانکو در پاسخ به این شوال که با توجه به تمدید قراردادش آیا باز هم باید منتظر موفقیت‌های پرسپولیس باشیم؟ گفت: ما همواره به موفقیت‌های باشگاه در خارج از ایران هم فکر می‌کنیم. باشگاه از همه افراد مهم‌تر است و هیچ فردی بالاتر از باشگاه نیست چه برسد به بازیکنان. تنها منطق درست هم همین است. همان طور که آقای گرشاسبی گفت طارمی پیشنهاد باشگاه را داشت ولی راه دیگری را انتخاب کرد. بهترین آرزوها را برای او دارم. برای او به عنوان بهترین ملی‌پوش آرزوی موفقیت دارم و به خاطر تلاش‌هایش هم در طول سه سال برای پرسپولیس از او تشکر می‌کنیم. این یعنی حرفه‌ای‌گری.

برانکو همچنین در مورد این که بندی در قراردادش وجود دارد که اگر پیشنهادی از تیم ملی کرواسی یا دیناموزاگرب داشته باشد می‌تواند از پرسپولیس جدا شود تصریح کرد: خوشحالم که نگران قرارداد من و به دنبال امنیت من هستید اما قرارداد بین باشگاه و مربی اسرار کاری است. این چیزها مسائل شخصی است و به این منظور امضا می‌شود که منافع هر دو طرف لحاظ شود. در ایران و همه جای دنیا شاهد این قضیه هستیم. قرارداد تنها یک برگه است که بین دو طرف امضا می‌شود.

برانکو همچنین گفت: هر تلاشی می‌کنیم به خاطر هواداران است. به همین خاطر زمانی که بازی نفت تهران بدون تماشاگر برگزار شد ناراحت شدیم. حمایت، سرمایه اصلی ما است. در مورد کادر فنی نیز باید بگویم همچنان تا دو سال دیگر دستیاران من باقی خواهند ماند اما احتمال تغییر همیشه وجود دارد. شاید بعضی اوقات دلایل شخصی به وجود بیاید همان طور که آقایان آندره و چوک این مشکل را داشتند. بعضی اتفاقات را نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما برنامه اصلی ما ادامه دادن با انگیزه زیاد به همراه اعضای فعلی کادر فنی است.

برانکو در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به اصرار طارمی برای رفتن آیا در پایان فصل هر بازیکنی که اصرار به رفتن داشته باشد می تواند برود؟ اظهار کرد: قرارداد طارمی در پایان فصل به پایان می‌رسید، هم گرشاسبی و پیروانی و هم من پیشنهاد قرارداد جدید را ارائه کردیم ولی از طریق وکیلش کتبا اعلام کرد که مایل به ادامه همکاری نیست. ما در نهایت می‌توانستیم یک ماه و نیم دیگر او را داشته باشیم، آن هم در شرایطی که او از نظر ذهنی در اختیار تیم نبود. ما می‌خواستیم او را نگه داریم ولی نتوانستیم.

برانکو افزود: این‌ها بستگی به منافع باشگاه و بازیکن دارد. من به عنوان مربی اجازه نمی‌دهم کسی برود چون از گرفتن بازیکن جدید محروم هستیم اما اگر باشگاهی ۱۰ میلیون دلار به بازیکن ما پیشنهاد دهد، جای سوال است که می‌توانیم اجازه ندهیم که بازیکن برود؟ به هر حال باید بازیکن را هم درک کنیم چون هر کدام از آن‌ها به دنبال بهترین گزینه برای خودشان هستند.
کد مطلب: 49434
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای