يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸

اجرای ۱۶۰ طرح اقتصاد مقاومتی در استان تهران تا پایان سال

استاندار تهران : سال گذشته ۲۰۶ طرح اقتصاد مقاومتی در استان تهران داشتیم که با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی همه آنها فعال بود و امسال هم ۱۶۰ طرح اقتصاد مقاومتی داریم که پیشرفت مناسبی نشان می دهد.
۰
اجرای ۱۶۰ طرح اقتصاد مقاومتی در استان تهران تا پایان سال
مردم‌نيوز: محمدحسین مقیمی گفت: استان تهران به دلیل موقعیت خاصی که دارد نقش تعیین کننده ای ایفا می کند به طوریکه سهم ۴۰ درصد درآمد ناخالص ملی،درصد بالایی از صادرات غیرنفتی ،عمده تجارت خارجی کشور و صنایع کشاورزی و گردشگری را در اختیار دارد.
مقیمی با بیان اینکه در استان تهران به عنوان پایتخت کشور با مشکلاتی روبرو هستیم ، تصریح کرد: طرح های اقتصادی بزرگ و فعالیت های جاری از طریق بانک ها رقم می خورد و نیازمند همکاری بانک ها در اجراء و موفقیت این طرح ها هستیم.
استاندار تهران ادامه داد: برخی از شهرهای استان تهران با ۹۰۰ هزار نفر جمعیت شهرک صنعتی دولتی ندارد و شهرک های صنعتی خصوصی هم نیازمند کمک و شهرهای استان با این تعداد جمعیت نیازمند
امکانات بیشتر است.
وی به اجرای طرح تکاپو در تهران اشاره کرد و گفت: استان تهران نیز نیازمند تسهیلاتی است که به طرح تکاپو تعلق می گیرد.
مقیمی در مورد وضعیت واحدهای صنعتی نیازمند به وام با توجه به معوقات بانکی توضیح داد : ۵۲ پرونده واحدهای صنعتی برای دریافت وام در استان وجود دارد و امیدواریم با توجه به این بخش و حل مشکلات این واحدها در استان تهران بتوانیم نقشی را که استان در اقتصاد مقاومتی به عهده دارد،محقق کنیم.
کد مطلب: 49540
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای