يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

بسیاری از کشورها سند راهبردی امنیت سایبری و دفاع سایبری دارند

جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه فضای مجازی و مسدود کردن یک پیام رسان مسئله کشور نیست، گفت: چنانچه فضای مجازی مدیریت نشود به چالش ملی تبدیل خواهد شد.
۰
بسیاری از کشورها سند راهبردی امنیت سایبری و دفاع سایبری دارند
مردم‌نيوز: محمد رضا فرجی پور با بیان اینکه ریشه حکمرانی یک عده از پیام رسان‌ها باید خشکانده شود، ابراز داشت: مدیریت فضای سایبری امروز یک ضرورت محسوب می شود.
وی با بیان اینکه فضای مجازی برای کسانی که می خواهند بر دنیا حکومت کنند جذابیت دارد، افزود: این رزمایش در واقع مدیران را متوجه خطر سایبری می کند و باید رویکرد درستی را در صیانت و امنیت فضای سایبری داشته باشیم.
جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه آموزش درسطح مدیران ارشد موثر در تصمیم گیری و تصمیم سازی‌ها یک ضرورت است، گفت : غوطه ور شدن دستگاه‌ها در فضای سایبری باعث از دست دادن فرصت‌های ارزشمند و مواجه با تهدیدهای بسیار شد و امروز مراقبت از فعالیت در این فضا به عنوان یک ضرورت، همت و خرد جمعی را می طلبد.
فرجی پور با بیان اینکه فضای مجازی به عنوان یک بستر برای حکمرانی دنیا باید مدیریت شود، ابراز داشت: ۲۵ سند دفاع سایبری دنیا را مطالعه کردیم و نتیجه تحقیقات نشان داد بسیاری از کشورهای دنیا سند راهبردی امنیت سایبری و دفاع سایبری دارند که باید این مهم در کشور نیز تبیین شود.
وی افزود: در دنیا گروهی منکر تهدید فضای مجازی و آسیب‌های ناشی از آن هستند و عده دیگر با نگاهی بدبینانه فضای مجازی را صرفا تهدید می دانند و امنیتی با آن برخورد می کنند وما وظیفه داریم ببینیم دنیا امروز چه رویکردی دارد تا از این فضا صیانت کنیم.
 
 
 
کد مطلب: 49543
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای