جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸

«فرهاد حسن‌زاده» نامزد نهایی جایزه اندرسن شد

فرهاد حسن‌زاده به فهرست پنج نفر نهایی جایزه‌ هانس کریستین اندرسن راه پیدا کرد.
۰
«فرهاد حسن‌زاده» نامزد نهایی جایزه اندرسن شد
مردم‌نيوز: فرهاد حسن زاده به عنوان یکی از 5 نفر برتر جایزه هانس کریستین اندرسن  IBBY 2018-نوبل ادبیات کودک- انتخاب شد.

وی با نویسندگانی از کشورهای فرانسه، ژاپن، سوییس و نیوزیلند رقابت خواهد کرد. نتیجه رقابت در نمایشگاه بولونیا 2018 اعلام خواهد شد.

بر این اساس حسن‌زاده در فروردین ماه سال جاری برای دریافت این جایزه بین‌المللی در حوزه تالیف و تصویرگری کتاب کودک باید با ماری آدو مورایل از فرانسه، اکیو کادونو از ژاپن، جوی کاولی از نیوزلند و اولف استارک از سوئد رقابت کند.

وی از طرف شورای کتاب کودک برای آن‌چه «یک عمر فعالیت موفق در حوزه نویسندگی ادبیات کودکان و نوجوانان» عنوان شده نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن 2018 معرفی شده است.

از آثار او می‌توان به: ماجرای روباه و زنبور، دفترمهران، ماشو در مه، مهمان مهتاب، آهنگی برای چهارشنبه‌ها، امیرکبیر فقط اسم یک خیابان نیست و... اشاره کرد.

جایزه هانس کریستین آندرسن که گاه جایزه نوبل کوچک هم خوانده می‌شود، جایزه‌ای است بین‌المللی که هر دو سال یک بار از طرف دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) به مؤلفان در زمینه ادبیات کودک تعلق می‌گیرد.

این جایزه در دو گروه اهدا می‌شود: نویسندگان و تصویرگران. جایزه به نام هانس کریستین آندرسن نویسنده دانمارکی است و برنده جایزه خود را از دست ملکه دانمارک دریافت می‌کند.

علاوه بر این جایزه، IBBY هر ساله فهرست افتخاری نیز منتشر می‌کند که شامل آثار برجسته در تألیف، طراحی و ترجمه است.
 
کد مطلب: 51000
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای