يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۵

وداع با شکوه مردم استان خوزستان با نوجوان شهید دفاع مقدس در باغملک

با حضور اقشار مختلف مردم آئین وداع با شیرمرد بختیاری نوجوان شهید امرالله احمدی یکی از شهدای جاویدالاثر استان خوزستان در باغملک برگزار شد.
۰
وداع با شکوه مردم استان خوزستان با نوجوان شهید دفاع مقدس در باغملک
مردم‌نيوز : پیکر پاک و مطهر شیرمرد بختیاری شهید امرالله احمدی از شهدای جاویدالاثر استان خوزستان که در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید پس از 35 سال شناسایی شد و به خاک وطن بازگشت.

پرستوی خونین بال دوران هشت سال دفاع مقدس شهید امرالله احمدی از جمله 14 شهید تازه تفحص شده‌ای است که در روزهای گذشته شناسایی شده‌اند.

پیکر مطهر شهید امرالله احمدی از شهدای عملیات والفجر مقدماتی استان خوزستان پس از انجام مراحل شناسایی از معراج شهدای تهران به اهواز منتقل شد.

پس از استقبال از شهید امرالله احمدی از شهدای عملیات والفجر مقدماتی استان خوزستان در فرودگاه بین‌المللی اهواز، پیکر مطهر این شهید به معراج شهدای این شهر انتقال یافت تا مردم به زیارتش بیایند.

روز جمعه 29 دی ماه پیکر مطهر شهید امرالله احمدی به بندر ماهشهر منتقل شد و مورد استقبال مردم شهیدپرور این دیار قرار گرفت.

آئین استقبال از شهید امرالله احمدی با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و جوانان و نوجوانان ماهشهری انجام شد.

آئین وداع با شهید امرالله احمدی جمعه شب با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا در حسینیه ثارالله بندر ماهشهر برگزار شد و اهالی خوزستان در کنار این مسافر کربلا نجوا کردند.

پیکر مطهر شهید امرالله احمدی از شهدای عملیات والفجر مقدماتی استان خوزستان امروز بر دستان مردم بندر ماهشهر و شهرهای همجوار از جمله بندر امام خمینی(ره) و شهرک طالقانی تشییع شد.

همچنین جمعی از مردم شهرستان شهیدپرور باغملک نیز با سفر به بندر ماهشهر در آئین تشییع پیکر مطهر شهید امرالله احمدی از شهدای عملیات والفجر مقدماتی استان خوزستان حضور یافتند.

پس از برگزاری آئین تشییع پیکر مطهر شهید امرالله احمدی از شهدای عملیات والفجر مقدماتی استان خوزستان به سوی شهرستان باغملک بدرقه شد.

آئین استقبال از پیکر مطهر نوجوان شهید دفاع مقدس شهید امرالله احمدی با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در باغملک انجام شد و در این برنامه مردم پیکر مطهر شیرمرد بختیاری شهید امرالله احمدی را پس از 35 سال در آغوش گرفتند.

همچنین مردم باغملک و دیگر شهرهای استان خوزستان با حضور در مسجد جامع حضرت سیدالشهدا(ع) باغملک با دلیمرد حماسه‌ساز عملیات والفجر مقدماتی وداع کردند.

در این برنامه جمع زیادی از مردم استان خوزستان از شهرهای مختلف از جمله اهواز، مسجدسلیمان، قلعه تل، هفتگل، صیدون، میداوود، باغملک و ایذه حضور داشتند.

همچنین میرعبدالرضا حاجتی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان با حضور در آیین وداع با نوجوان دلیر دوران هشت سال دفاع مقدس شهید امرالله احمدی به این بزگمرد کوچک ادای احترام کرد.

شهید امرالله احمدی فرزند موسی در روز 30 فروردین ماه سال 1345 دیده به جهان گشود و در دوران سخت جنگ تحمیلی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت.

این دلیرمرد خوزستانی در تاریخ هجدهم بهمن ماه سال 1361 در عملیات والفجر مقدماتی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و نام خود را در دفتر 23 هزار شهید گلگون کفن استان خوزستان ثبت کرد.

شهید امرالله احمدی در سن 16 سالگی در منطقه عملیاتی شیب نیسان در عراق به شهادت رسید و پیکر پاکش از آن زمان تاکنون بی‌نام و نشان بود.
کد مطلب: 51510
مرجع : تا شهدا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای