دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
قاسمی:

ادعای وزیر خارجه فرانسه پیرامون مذاکرات موشکی با ایران را تکذیب می‌کنم

سخنگوی وزارت خارجه ادعای وزیر خارجه فرانسه پیرامون مذاکره در مورد موشک‌های بالستیک با مقامات جمهوری اسلامی را تکذیب کرد و گفت: حق دخالت و ورود به حوزه‌هایی که به دیگران مربوط نیست را نخواهیم داد.
۰
ادعای وزیر خارجه فرانسه پیرامون مذاکرات موشکی با ایران را تکذیب می‌کنم
مردم‌نيوز: بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه در پاسخ به سوال این خبرگزاری پیرامون ادعای اخیر وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه با لوفیگارو مبنی براینکه در گذشته با مقامات ایرانی مذاکراتی در خصوص موشک های بالستیک و مسائل منطقه ای داشته ایم گفت: اگر این نقل قول از ایشان در مورد مذاکرات موشکی است تکذیب می شود.

وی افزود: ما مذاکراتی در خصوص مسائل موشکی با هیچ کشوری نداشتیم و نخواهیم داشت و این از خطوط قرمز جمهوری اسلامی محسوب می شود.

قاسمی با بیان این که مسائل و مواضع جمهوری اسلامی در بحث موشکی کاملا شفاف و روشن است گفت: همان طور که وزیر امور خارجه بارها عنوان کرده اند این مسئله غیرقابل مذاکره است و این موضع اساسی و تغییرناپذیر جمهوری اسلامی است و ما در این خصوص صحبتی با دیگران نخواهیم داشت.

رئیس مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه در خصوص مذاکره پیرامون مسائل منطقه نیز گفت: جمهوری اسلامی پیرامون مسائل منطقه ای قطعا تبادل نظر و رایزنی با همه کشورهایی که با آنها رابطه دارد، می تواند انجام دهد اما این به معنی مذاکره نخواهد بود.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی خطوط قرمز خود را دارد و در مباحثی که لازم بداند با دیگران صحبت می کند اما حق دخالت و ورود به حوزه هایی که به دیگران مربوط نیست و خطوط قرمز ما محسوب می شود را به هیچ کشوری نخواهد داد.

قاسمی یادآور شد: این یک اصل مسلم است که همواره در جمهوری اسلامی رعایت شده و رعایت خواهد شد.
 
کد مطلب: 51758
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای