شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۷

اعلام آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

همزمان با مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نهادها و دستگاه های خدمات رسان نیز آمادگی خود را برای ارائه خدمات به هموطنان و راهپیمایان اعلام کردند.
۰
اعلام آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان در راهپیمایی ۲۲ بهمن
مردم‌نيوز: مردم ایران همانند سالهای گذشته امسال نیز با شکوه بسیار در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه شرکت می کنند تا از نظامی که خود بر سر کار آورده اند حمایت کنند. در همین راستا نیز دستگاهها و نهادهایی مانند پلیس، اورژانس ، هلال احمر، آتش نشانی ، اتوبوسرانی ، شهرداری، مترو و... خدماتی را به هموطنان عزیز ارائه می کنند.

اعلام مسیرهای دهگانه راهپیمایی

اعظم ابراهیمی مدیر روابط عمومی معاونت خدمات شهری در خصوص برنامه‌های شهرداری تهران به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران شامل ۲۳ کمیته است و در این راستا کمیته اجرایی (شهرداری تهران) با هشت کارگروه اقدامات اجرایی و وظایف محوله خود را در ۱۰ مسیر تعیین شده برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد.

وی در ادامه مسیرهای ده گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن به سمت میدان آزادی را به شرح زیر برشمرد:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین(ع)، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید آیت الله سعیدی، میدان آزادی

مسیر شماره ۳: مسجد امام هادی(ع)، بلوار معلم، خیابان شهید آیت الله سعیدی، میدان آزادی

مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان کارگر، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۵: مسجدالجواد(ع)، میدان ۷ تیر، خیابان شهید مفتح، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۶: مسجد حضرت امیر(ع)، خیابان کارگر شمالی، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۷: مسجدالمهدی(عج)، خیابان ستارخان، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۸: مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۹: مسجد امام سجاد(ع)، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۰: مسجد امام جعفر صادق(ع) فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی.

وی در ادامه تاکید کرد: تمامی مناطق ۲۲گانه شهر تهران بویژه مناطق ۲، ۵، ۶، ۷، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۷، ۱۸،۲۱ در روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه در صورت بارش نزولات آسمانی در آماده باش کامل خواهند بود و هماهنگی‌های لازم در این راستا انجام شده است.

اجرای مراسم نورافشانی در چهار نقطه اصلی شهر

ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: فضاسازی و تزئین میادین و خیابان‌های اصلی شهر تهران با نصب بنرهای تبلیغی، پرچم جمهوری اسلامی ایران و پرچم‌های الوان، آذین بندی ویژه برج آزادی، طراحی، تهیه و نصب بنرهای ویژه جایگاه یوم الله بیست و دوم بهمن و محدوده آن و اطراف میدان آزادی، تزئین و زیباآرایی ویژه جایگاه مراسم یوم الله ۲۲ بهمن،انجام تبلیغات محیطی در مسیرهای منتهی به میدان آزادی به ویژه خیابان‌های آزادی، انقلاب، محمدعلی جناح و آیت الله سعیدی،تبلیغات ویژه بر روی عرشه پل‌های عابر پیاده با جملاتی از امام راحل و مقام معظم رهبری با مضامین انقلاب اسلامی، دهه فجر و شهدای والا مقام، نصب پرچم‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران بعنوان نماد ملی و پرچم‌های الوان در سطح شهر و مراکز مهم، به پرواز در آوردن تعداد ۶۰۰۰ عدد بادکنک و نیز برگه‌های رنگی مزین به جمله دهه فجر مبارک باد از فراز برج آزادی در یوم الله ۲۲ بهمن، اجرای مراسم نورافشانی در ۴ نقطه اصلی شهر(میدان آزادی، برج میلاد، بوستان ولایت و اراضی عباس آباد) و... از جمله برنامه‌های شهرداری تهران در این مراسم است.

استقرار ۱۲۶تیم عملیاتی در مسیر راه پیمایی

به گفته ابراهیمی مسیر راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن (میدان آزادی و مسیرهای راهپیمایی) با ۲۲۰ هزار شاخه گل گلباران خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص اقدامات کارگروه ایمنی (سازمان آتش نشانی) گفت: ۱۲۶ تیم عملیاتی با  ۱۵۶ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و ۳۷۲ آتشنشان در طول مسیرهای راهپیمایی مستقر خواهند شد که حلقه اول شامل  ۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت به همراه ۲۲ آتشنشان در میدان آزادی و حلقه دوم با ۱۴۷ دستگاه خودرو و موتورسیکلت به همراه ۳۵۰ آتشنشان در طول مسیرهای راهپیمایی مستقر خواهند شد.

وی در ادامه افزود: همچنین برای حفظ و نگهداشت ویژه و پاکیزه سازی قبل،حین و پس از مراسم ۱۸۲۰ نفر کارگر رفت و روب،۳۸  کامیونت حمل زباله، ۲۰جاروب بزرگراهی، ۵۴خاور روباز، ۲۳ تانکر آب، ۱۱ دستگاه خودرو جدول شور و... اقدام به پاکسازی مسیرهای راهپیمایی خواهند کرد.

ابراهیمی در ادامه افزود: به منظور کنترل سد معبر و مباحثی از این دست در مسیرهای فوق، ۱۳۹ اکیپ معبربان و شهربان نیز در برخی از مناطق و در معابر اصلی با ۴۱۷ نفر نیروی اجرایی از مناطق، مستقر می‌شوند.

 به گفته ابراهیمی اقداماتی چون آذین بندی میادین و معابر با استفاده از ریسه‌های نوری و پارچه ای، برپایی پردیس‌های فرهنگی هشت‌گانه در طول مسیر راهپیمایی، برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان، برپایی ایستگاه اطلاع رسانی و آموزش تفکیک پسماند، برپایی نمایشگاه بهترین کاردستی‌ها از دورریختنی‌ها و... از جمله اقداماتی است که انجام خواهد شد.متروی تهران ۲۲ بهمن رایگان است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از اقدامات این شرکت برای خدمت‌رسانی ویژه در یوم الله ۲۲ بهمن خبر داد.

 فرنوش نوبخت گفت: شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در روز ۲۲ بهمن با آمادگی کامل، خدمات ویژه‌ای به شهروندان گرامی در این روز ارائه خواهد کرد.

 وی با اشاره به اینکه استفاده از مترو از ابتدای صبح روز یکشنبه (۲۲ بهمن ۱۳۹۶) تا پایان مراسم راهپیمایی رایگان است افزود: بعد از پایان مراسم نیز پذیرش مسافر در ایستگاه‌هایی که در مسیر راهپیمایی قرار دارند، جهت بازگشت راهپیمایان به مقاصد خود رایگان است.

براساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، نوبخت با بیان اینکه در این روز تمامی خطوطی که با ازدحام جمعیت روبرو شوند با اعزام حرکت قطارهای فوق‌العاده نسبت به انتقال مسافران به مبادی اولیه اقدام خواهد شد، تصریح کرد: طبق روال هرسال و به منظور حفظ نظم و امنیت در برگزاری مراسم روز ۲۲ بهمن، ایستگاه متروی میدان آزادی واقع در خط چهار مترو تا پایان مراسم بسته خواهد بود.

نحوه فعالیت اتوبوس‌های شرکت واحد در ۲۲ بهمن

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در اطلاعیه ای نحوه خدمت‌رسانی و فعالیت اتوبوس‌ها در روز ۲۲ بهمن را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: اتوبوسهای شرکت واحد تهران در روز یکشنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح از میادین، پایانه‌ها، شهرک‌های ذیل، اقدام به انتقال شهروندان به مبادی ورودی مسیر راهپیمایی می‌کند:

 سامانه ۱: میادین انقلاب اسلامی – فردوسی- امام حسین(ع) – خاقانی- چهارراه تهرانپارس- نبوت-کلاهدوز

 سامانه ۲: میادین شمشیری- رازی، محمدیه- قیام- خراسان- شوش- پایانه خاوران

 سامانه ۳: میادین رسالت – هفتم تیر- نوبنیاد- تهرانپارس- چهار راه اشراق- لویزان- شهرک شهید محلاتی

سامانه ۴: میدان راه‌آهن، ابوذر، نازی‌آباد- خزانه بخارایی-تجریش- ونک

 سامانه ۵: پایانه آزادگان-  صادقیه- پونک- اشرفی اصفهانی- سیمون بولیوار- دانشگاه علوم و تحقیقات- کن- شهران- جنت آباد- دهکده المپیک- شهرک شهید باقری- هوانیروز- شهر آرا- شهرک ولیعصر(عج) – یافت آباد- فردوس- شاد آباد- تهرانسر- خلیج فارس

 سامانه ۶: سیزده آبان- دولت آباد- خانی آبادنو

در خاتمه اطلاعیه آمده است: پس از پایان مراسم، ناوگان اتوبوسرانی پایتخت در اطراف خیابان‌های منتهی به میدان آزادی مستقر بوده و شرکت کنندگان را به مبادی اولیه برگشت خواهند داد.

تمهیدات اورژانس برای راهپیمایی ۲۲ بهمن

سرپرست سازمان اورژانس کشور، تمهیدات اورژانس برای مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور را تشریح کرد.

 پیرحسن کولیوند گفت: ۳۴ بالگرد اورژانس هوایی، ۴۶۵۰ آمبولانس، ۶۳ اتوبوس آمبولانس و ۲۷۰ موتورلانس، راهپیمایی ۲۲ بهمن را در سراسر کشور پوشش خواهند داد.

وی با اشاره به آماده باش ۱۴ هزار تکنسین اورژانس ۱۱۵ برای ارائه خدمات لازم به هموطنان ، از آمادگی کامل اورژانس کشور برای پوشش امدادی راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در سراسر کشور خبر داد و افزود: اتوبوس آمبولانس هاس اورژانس ۱۱۵، به عنوان درمانگاه سرپایی به هموطنان خدمات ارائه خواهند داد.

کولیوند گفت: این حجم نیروها، خارج از نیروهای شیفت در پایگاه های اورژانس بوده و سایر نیروهای غیر شیفت و غیر مستقر در مسیر راهپیمایی نیز در این مراسم باشکوه حضور خواهند داشت و در صورت نیاز به به مردم خدمات لازم را ارائه می دهند.

  افزایش نسبی دما تادوشنبه

سازمان هواشناسی اعلام کرد: طی ۲ روز آینده در بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

احد وظیفه مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه طی ۲ روز آینده در بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد، تاکید کرد: از یکشنبه شب سامانه بارشی از غرب وارد کشور می شود و از دوشنبه استانهای واقع در غرب، شمال غرب و به تدریج مرکز، ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی را تحت تاثیر قرار داده و سبب بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

وظیفه اضافه کرد: روز سه شنبه بر میزان بارش در مناطق یاد شده اضافه خواهد شد و این سامانه بارشی بخشهایی از جنوب غرب، شمال شرق و استانهای واقع در جنوب دریای خزر را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. بیشینه و کمینه دمای هوای تهران فردا ۱۳ و ۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.

تمهیدات هواناجا برای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن

 فرمانده هواناجا از آماده باش خلبانان، تکنسین ها و کارکنان این یگان همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت : تمهیدات لازم در راستای برگزاری راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن پیش بینی شده است.

سردار علی مستاجران از آماده باش هواناجا در راستای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن خبر داد و اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  به واسطه تنوع  و گستردگی  ماموریت ها،  همواره به نوعی در" آماده باش" برای خدمت رسانی به مردم عزیز ایران اسلامی است.

وی افزود : همزمان با آغاز ایام الله فجر فرماندهی هواپیمایی نیروی انتظامی با آمادگی کامل در راستای اجرای ماموریت هایی چون  تامین امنیت، ترابری، گلباران مرقد مطهر امام راحل، گلزار شهدا  و ... ایفای نقش کرده و این ماموریت ها تا پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

سردار مستاجران اشاره کرد: بالگردهایی در تهران و سایر استان ها، برای ماموریت هایی چون؛انتظام بخشی و مدیریت هوایی ترافیک، ترابری، گلباران مسیر راهپیمایی و  ... پیش بینی شده است، هم چنین بالگردهایی برای تصویربرداری از مراسم راهپیمایی در اختیار رسانه ملی است.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: در صورت مساعد بودن شرایط جوی، از برخی بالگردها در راستای نمایش " چتر بازی " استفاده خواهد شد.

 استقرار ۱۲۶تیم عملیاتی در مسیر راه پیمایی

به گفته مدیر روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران مسیر راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن (میدان آزادی و مسیرهای راهپیمایی) با ۲۲۰ هزار شاخه گل گلباران خواهد شد.

وی در خصوص اقدامات کارگروه ایمنی (سازمان آتش نشانی) گفت: ۱۲۶ تیم عملیاتی با  ۱۵۶ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و ۳۷۲ آتشنشان در طول مسیرهای راهپیمایی مستقر خواهند شد که حلقه اول شامل  ۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت به همراه ۲۲ آتشنشان در میدان آزادی و حلقه دوم با ۱۴۷ دستگاه خودرو و موتورسیکلت به همراه ۳۵۰ آتشنشان در طول مسیرهای راهپیمایی مستقر خواهند شد.

وی در ادامه افزود:همچنین برای حفظ و نگهداشت ویژه و پاکیزه سازی قبل،حین و پس از مراسم ۱۸۲۰ نفر کارگر رفت و روب،۳۸  کامیونت حمل زباله، ۲۰جاروب بزرگراهی، ۵۴خاور روباز، ۲۳ تانکر آب، ۱۱ دستگاه خودرو جدول شور و... اقدام به پاکسازی مسیرهای راهپیمایی خواهند کرد.

ابراهیمی در ادامه افزود: به منظور کنترل سد معبر و مباحثی از این دست در مسیرهای فوق، ۱۳۹ اکیپ معبربان و شهربان نیز در برخی از مناطق و در معابر اصلی با ۴۱۷ نفر نیروی اجرایی از مناطق، مستقر می‌شوند.

محدودیت های تردد در معابر در روز 22 بهمن

محدودیت های تردد در معابر منتهی به میدان آزادی:
الف) محدودیت های تردد ساعت ۲۲ شب ۲۱ بهمن
رینگ داخلی میدان آزادی در ۴ مقطع زیر منتهی به میدان آزادی محدودیت اعمال خواهد شد:
۱• خیابان آزادی در مسیر شرق به غرب از ابتدای خیابان شهید برادران عزیزی به سمت غرب
۲• جاده مخصوص غرب به شرق از ابتدای راستگرد مخصوص به آیت اله سعیدی به سمت میدان
۳• بزرگراه جناح از خیابان دانش به سمت جنوب
۴• دسترسی رینگ خارجی ضلع جنوب میدان آزادی به رینگ داخل میدان

ب) محدودیت های تردد ساعت ۶ صبح ۲۲ بهمن:
۱• خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب، در ادامه افزایش به سمت خیابان انقلاب اسلامی از میدان انقلاب تا میدان فردوسی و گسترش محدوده به سمت میدان امام حسین(در صورت نیاز و با نظر فرماندهان) و همچنین جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تأمین اجتماعی (بعد از پل ستاری) تا میدان آزادی
۲• بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی
۳• بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی
۴• در همه رمپ و لوپ های پل غیرهمسطح بزرگراه شیخ فضل اله ورودی به بزرگراه محمد علی جناح
۵•بزرگراه نواب جنوب به شمال از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و خیابان توحید در مسیر شمال به جنوب از میدان توحید تا خیابان آزادی به هنگام افزایش تردد راهپیمائی کنندگان
۶• بزرگراه یادگار امام(ره) از خیابان تیموری تا دوربرگردان ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی
۷• خیابان حبیب اللهی و خیابان اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به جنوب تا خیابان آزادی
۸• خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج
۹• خیابان کارگر حدفاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز (حرکتهای خلاف جهت در خیابان لبافی نژاد به سمت شمال کنترل می شود)
۱۰• خیابان فردوسی حدفاصل خیابانهای جمهوری تا سمیه (حرکتهای خلاف جهت در خیابان قرنی از خیابان طالقانی و سمیه کنترل می شود.
۱۱• خیابان ولیعصر حدفاصل خیابان جمهوری تا طالقانی.
۱۲• مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمالی شامل: خیابان دکتر قریب شمالی، خیابان اسکندری شمالی(از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی)، خیابان رودکی شمالی و خیابان خوش شمالی(از خیابان نیایش تا آزادی)
۱۳ . مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل: خیابان جمالزاده، خیابان نوفلاح، خیابان زارع و خیابان اوستا و ساسان به سمت خیابان آزادی ـ خیابان اسکندری جنوبی ـ خیابان رودکی جنوبی و خوش جنوبی از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی
۱۴. مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل: خیابان استاد نجات اللهی و خیابان حافظ از سمیه به سمت جنوب (بار شمال به جنوب حافظ از ابتدای پل به سمت روی پل هدایت خواهد شد)، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان ۱۶ آذر از بلوار کشاورز و پورسینا
۱۵. مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شامل: خیابان خارک از استاد شهریار، خیابان ابوریحان، خیابان رازی، خیابان دانشگاه ـ خیابان ۱۲ فروردین ـ خیابان منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب.

ج) محدوده های ممنوعیت توقف و پاکسازی معابر:
۱• بزرگراه جناح از میدان آزادی تا فلکه دوم صادقیه در هر دو مسیر.
۲• جاده مخصوص از میدان آزادی تا پل اکباتان در هر دو مسیر.
۳•بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان آزادی تا میدان فتح در هر دو مسیر.
۴• خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان فردوسی و در ادامه تا میدان امام حسین(ع) در هر دو مسیر.
کد مطلب: 54747
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای