يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳

مطالبات معلمان در حبس خزانه

مطالبات مربوط به ساعات حق‌التدریس معلمان شاغل، حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی، حقوق سرباز معلمان و اضافه کار نیروهای اداری چندین ماه است که پرداخت نشده است.
۲
۰
مطالبات معلمان در حبس خزانه
مردم‌نيوز: همه ساله، تعداد زیادی از کلاس‌های درس کشور با ساعات اضافه کار معلمان رسمی (ساعات حق‌التدریس) و استفاده از نیروهای حق‌التدریس آزاد اداره می‌شود و یکی از روش‌های اصلی آموزش‌وپرورش برای جبران کمبود نیروی انسانی، پرداخت حق‌التدریس به معلمان برای خالی نماندن کلاس‌های درس است.در حالیکه هر سال بخش زیادی از کمبود معلم در مدارس کشور بدین روش جبران می‌شود اما شاهد تاخیرهای چندین ماهه در پرداخت مطالبات معلمان هستیم.

عدم پرداخت مطالبات معلمان از جمله ساعات حق التدریس معلمان رسمی، اضافه کار کارکنان اداری، حقوق معلمان طرح خرید خدمات آموزشی و حقوق معلمان حق التدریس آزاد، مشکلاتی برای وزارت آموزش و پرورش ایجاد کرده است و با وجود رایزنی‌های انجام شده و تخصیص اعتبار مربوطه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، واریز مطالبات در خزانه بلوکه شده است.
در هفته‌های اخیر انتشار نمونه‌هایی از استعفای دست جمعی کارکنان اداری و معلمان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مشاهده می‌شود؛ معلمان رسمی از ابتدای مهر امسال بابت ساعات حق التدریس(اضافه کار) خود هیچ مبلغی را دریافت نکرده اند همچنین نیروهای حق التدریس آزاد، سربازمعلمان و نیروهای طرح خرید خدمات آموزشی برای چند ماه حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.
بیشترین مشکل در طرح خدمات آموزشی مشاهده می‌شود، این طرح که با هدف تحت پوشش بردن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق محروم کشور با مشارکت موسسان مدارس غیردولتی درحال اجراست، به دلیل عدم پرداخت حقوق معلمان با شکست مواجه شده است و معلمان شاغل در این طرح اعتراض خود را نسبت به عدم دریافت حداقل حقوق(۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان) از ابتدای مهر تا به امروز منعکس می‌کنند.
در همین رابطه علی اللهیار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت پرداخت مطالبات فرهنگیان، گفت: تخصیص‌های آموزش و پرورش در خزانه بلوکه شده و در حال رایزنی برای حل مشکل هستیم.
همچنین مهرداد خان ماکو مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش‌و پرورش گفت: برای پرداخت مطالبات آموزش و پرورش هیچ گشایشی در خزانه انجام نشده است و بدون توجه به تخصیص بهمن ماه،‌۳۵۰ میلیارد تومان مطالبه در خزانه داریم که مربوط به ردیفهای ملی و استانی است و حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی، ساعات حق التدریس کارکنان شاغل و حقوق سربازمعلمان را نیز شامل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه به واریز بخشی از مطالبات سال گذشته معلمان خرید خدمات آموزشی و حقوق سرباز معلمان تا پایان مهرماه عنوان کرد: معوقات حق التدریس نیروهای آزاد با حقوق بهمن واریز می‌شود و بخشی از مطالبات باقی مانده مربوط به اضافه کار کارکنان اداری و هزینه‌های مدارس شبانه روزی است.
منبع: تسنیم
کد مطلب: 55712
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


معلم رسمی
Iran, Islamic Republic of
انشاء الله روزی برسد کسانی که حق زحمت ما را نمیدهند و باعث بدبختیهای فراوان ما در زندگی شده اند محبوس شوند تا بفهمند در تنگناهای زندگی گرفتار شدن وعدم توانایی درحل و فصل مشکلات زندگی هم برای ما مثل حبس است شاید هم بدتر! بدهکاری به بانکهای زبان نفهم که درک نمی کنند پولی به نمیدهند که اقساط وام هایمان را بپردازیم ،بدهکاری به دوست و آشنا و شرمندگی درمقابل خانواده اگر بیشتر از محبوس بودن نباشد کمتر از آن نیست !به امید روزی که کاخ ظلم و ستم ویران شود وحق به حق دار برسد ...
معلم
Iran, Islamic Republic of
اضافه کاروماراگرامسال هرچه زودترندهید چه کار میتونم بکنم منتظرمیشم انشالاه بدهیدولی واریز کنید به خدالازم داریم باورکنید
چند رسانه ای