سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۶

خداحافظی کی‌روش از تیم ملی قطعی شد

کارلوس کی‌روش بعد از جام جهانی روسیه به طور قطع با نیمکت تیم ملی ایران خداحافظی می‌کند. این خبری بود که روز گذشته به دست‌مان رسید و بدین ترتیب، می‌توان شایعات اخیر را قطعی دانست.
۱
۰
خداحافظی کی‌روش از تیم ملی قطعی شد
مردم‌نيوز: فدراسیون فوتبال ایران تمایلی به تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش ندارد و بی‌شک مهدی تاج در این‌باره می‌تواند بیشتر و بهتر توضیح دهد. سرمربی تیم ملی آخرین باری که در برنامه ۹۰ حاضر شد از این گفت که می‌خواهد بعد از جام جهانی روسیه اولویت اول را خانواده اش بگذارد و هر جا کار کند، آن‌ها را کنار خود داشته باشد. در واقع او شرط اصلی برای تمدید قراردادش را در تلویزیون اعلام کرد، اما فدراسیون فوتبال یک گام هم در این زمینه برنداشته و کاملاً پیداست ترجیح می‌دهد بعد از جام جهانی روسیه، سکان تیم ملی را به مربی دیگری بسپارد. کی‌روش هم که متوجه این موضوع شده، از همین حالا مذاکراتش با تیم‌های مختلف را شروع کرده تا پس از پایان کارش در ایران، با تیم جدیدی استارت بزند.

کی‌روش در جام جهانی برزیل هم پس از بازی بوسنی در رختکن از ملی‌پوش‌ها خداحافظی کرد تا فضایی تلخ به وجود بیاید و بازیکنان با چشم‌هایی پف کرده از رختکن خارج شوند. پس از آن با فشار افکار عمومی کفاشیان مجبور شد کارلوس را حفظ کند چراکه دولت هم خواهان تمدید قرارداد این مربی بود. این بار، اما قصه فرق می‌کند. به نظر می‌رسد دولت هم با وجود مشکلات مالی ترجیح می‌دهد زیاد وارد این ماجرا نشود و کار را به خود فدراسیون فوتبال بسپارد. از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد تاج و ساکت حتی نقشه نیمکت بدون کی‌روش را هم کشیده‌اند. تا این لحظه برانکو ایوانکوویچ گزینه قطعی نیمکت تیم ملی است و پس از کی‌روش، تاج سکان هدایت ایران را به او می‌سپارد. البته بعضی از استقلالی‌ها اعتقاد دارند شفر می‌تواند گزینه بهتری نسبت به برانکو باشد و هیچ بعید نیست نتایج خوب استقلال در ادامه فصل، تاج را از انتخاب برانکو منصرف کند.

با خداحافظی کی‌روش، اما به احتمال زیاد اتفاقات دیگری هم در تیم ملی می‌افتد. از همین حالا شنیده می‌شود در صورت پایان کار او، چند بازیکن تیم ملی هم به صورت رسمی خداحافظی می‌کنند. بعضی از این بازیکنان می‌توانند در تیم ملی بمانند و به کارشان ادامه دهند، ولی به نظر می‌رسد کار حرفه‌ای با کی‌روش آن‌ها را به جایی رسانده که بعد از او نمی‌توانند با مربی دیگری در تیم ملی کار کنند. کارلوس در این سال‌ها توجه ویژه‌ای به ملی‌پوش‌ها داشت و آن‌ها بار‌ها و بار‌ها در مصاحبه‌های خود گفتند او برای‌شان مثل پدر بود. کی‌روش با مصدومیت بازیکنان هیچ‌گاه آن‌ها را فراموش نمی‌کرد و حتی در سخت‌ترین شرایط کنارشان بود. کاری که کارلوس برای مهرداد پولادی کرد، کاری بود که شاید هیچ مربی دیگری انجام نمی‌داد. کارلوس نزدیک به دو فصل مراقب او بود تا مصدومیتش تمام شود و بازگردد. مهرداد هم وقتی برگشت تبدیل به بهترین بازیکن ایران در جام جهانی برزیل شد. کی‌روش همواره برای گرفتن حق بازیکنان هم با فدراسیون فوتبال مبارزه می‌کرد و برای آنکه بهترین امکانات در اختیار تیم ملی قرار بگیرد، با آدم‌های مختلفی جنگید. به همین دلیل در نبود او، طبیعی است بعضی بازیکنان نتوانند با شرایط جدید کنار بیایند و از تیم ملی بروند.

 
کد مطلب: 56835
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


امیر
Iran, Islamic Republic of
فدراسیون لیاقت مربی با دانشی مانند کارلوس کروش رو نداره . همه جای دنیا هزینه می کنند سرمایه گذاری می کنند سخت افزارکارشان را درست می کنند مربی خوب استخدام می کنند تا نتیجه بگیرند . امثال کشورهای دیگری که این طرزفکررا دارند و البته افراد دور برنیزحسود نیستند بدرد کارلوس کروش میخورند . ما هنوز داریم لیگ به اصطلاح برترایران رو با لیگای اسپانیا یا انگلیس مقایسه می کنیم . مربیان و آقایان به اصطلاح متخصص فوتبال ما هنوز به این باورنرسیده اند که چقدرازفوتبال روزدنیا عقب هستند . مربی ها ی داخلی ما خیلی هایشان چشم دیدن سرمربی فعلی تیم ملی فوتبال رو ندارند . البته برایشان باید تاسف خورد که چنین دیدگاهی را دارند . فوتبال ایران همین پیشرفتی هم که کرده بعد ازرفتن ایشان باید همچنان اندرخم یک کوچه باشد . همگان آن دوران را مشاهده خواهند کرد . داشتن و بهره مند بودن ازهرچیزی لیاقت هم میخواهد که فعلا نیست . تاحالا هم اگرچیزی بوده بزور بوده . کارلوس کروش لنگ تیم نیست . بهترین تیم های دنیا با بهترین امکانات خواهان این مربی خواهند بود .
چند رسانه ای