يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد:

آماده باش ۱۴۰۰ پایگاه و ۲۴ فروندبالگرد امدادی در ایام نوروز

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: در نوروز امسال ۱۳۷۸ پایگاه ثابت و موقت و ۳۴۲۸ خودروی امدادی و ۲۴ فروند بالگرد در آماده باش کامل هستند.
۰
آماده باش ۱۴۰۰ پایگاه و ۲۴ فروندبالگرد امدادی در ایام نوروز
مردم‌نيوز: مرتضی سلیمی در مانور آغاز طرح های امداد و نجات نوروزی هلال احمر و نمایش توانمندی های این جمعیت به تدابیر ویژه برای نوروز امسال به منظور ارائه خدمات به مردم در سفرها اشاره و خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر امسال با نگاه نوین و تحول آفرین نسبت به طرح ملی امداد و نجات نوروزی یک هزار و ۳۷۸ پایگاه و پست های امداد و نجات را در حالت آماده باش دارد که از این میان ۵۵۷ پایگاه؛ ثابت خواهد بود و به علاوه ۲۴ بالگرد ، ۳هزار و ۴۲۸ دستگاه ناوگان امدادی از جمله یک هزار و ۲۶ دستگاه آمبولانس، ۴۳۸ دستگاه خودروی نجات،  ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی، ۱۱ دستگاه ارتباطات، یک هزار و ۲۸۲ دستگاه خودروهای امدادی، ۴۷۵ دستگاه موتور سیکلت امدادی و۱۲۲ دستگاه موتور آمبولانس در خدمت رسانی به هموطنان به کار گرفته خواهد شد. 
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: همچنین در بحث تقویت و توسعه شبکه امداد و نجات ۲هزار و ۵۰۰ ست تجهیزات تخصصی انفرادی تیم های واکنش سریع (شامل ۲۲ قلم)، ۷۵ خودروی نجات تیپ ۲ به همراه تجهیزات نجات هیدرولیک (قیچی، فک، جک، ست کوهستان و ...)، ۳۰ هزار ثوب انواع البسه امدادی نجاتگران و امدادگران، ۵۰ لیفتراک دیزل ۳ تن، ۲۰۰ دستگاه باکس پالت فلزی و شارژ اقلام زیستی و غذایی انبارهای سطح کشور به استانهای سراسر کشور اختصاص می یابد.
وی با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران پر تلاش و ایثارگر جمعیت هلال احمردر سالی که گذشت در تمامی صحنه ها خوش درخشیدند و موجب افتخار و سربلندی هلال احمر شد، اظهار کرد: در سال گذشته روزهای سخت و پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم و پس از اجرای موفق طرح نوروزی در فروردین ماه با حوادث و سوانح بسیاری در کشور از جمله دو زلزله ۴ ریشتری در استان خراسان رضوی و خراسان شمالی، وقوع سیل و آب گرفتگی در ۷ استان کشور، حضور در عملیات اربعین، همکاری در زلزله کرمانشاه که تمامی استانها به صورت جدی وارد صحنه عملیات شدند و همچنین حضور ایثارگرانه امدادگران جمعیت هلال احمر در حادثه بهمن اشترانکوه، برف و کولاک سطح کشور، سقوط هواپیما  و...  رو به رو بودیم که در تمامی آنها هلال احمر بار دیگر نشان داد که به پشتوانه حمایت های مردمی همچنان تسکین دهنده آلام و رنج های آسیب دیدگان در سراسر کشور است.
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه همچنین در سطح بین المللی سازمان امداد و نجات سالی پر انرژی را سپری کرد، افزود: امدادرسانی به آوارگان روهینگیا میانمار در کشور بنگلادش نمونه ای دیگر از این خدمات بشردوستانه بود. 
وی به تشکیل تیم های واکنش سریع در سطح استانها و شعب به منظور پاسخگویی سریع و موثر، استاندادسازی تجهیزات و امکانات و تیم های عملیاتی، شارژ و دپوی اقلام امدادی و به روز رسانی تجهیزات امدادی و لجستیکی و تقویت ناوگان امداد هوایی، برگزاری دوره های آموزشهای تخصصی، توان افزایی و انجام مانورها، رسیدگی به مسائل انگیزشی و رفاهی امدادگران را از دیگر اقدامات مهم در سال جاری عنوان کرد. 
سلیمی در پایان از تلاش یکساله خانواده امداد و نجات در یک سال استثنایی از لحاظ وقوع حوادث و سوانح تشکر و عنوان کرد: بی شک اجر این خدمات در این روزهای سخت نزد خداوند متعال باقی خواهد ماند. خانواده امداد و نجات با داشتن چنین جوانان غیوری بر خود می بالد که در اوج ایثار و فداکاری همواره در خدمت رسانی به هموطنان در صف اول بودید.
 
کد مطلب: 58061
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای