دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
رژیم صهیونیستی مدعی شد؛

دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی به نفع اسرائیل است

معاون نخست‎وزیر رژیم صهیونیستی با استقبال از دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی، از آن به عنوان موضوعی تاثیرگذار بر توافق هسته‎ای ایران یاد کرد.
۰
دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی به نفع اسرائیل است
مردم‌نيوز: به نقل از آروتز شوا، «مایکل اورن» معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی با استقبال از دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی، مدعی شد: این رویداد برای اسرائیل خیلی خوب است.
وی در ادامه مدعی شد: ایرانی‌ها به دقت این دیدار را زیر نظر می‌گیرند و شاهد حضور رئیس جمهور آمریکایی هستند که سر مسائل هسته‌ای امتیاز نمی‌دهد- مسئله‌ای که کره شمالی به دنبال آن است.
اورن ادامه داد: تا جایی که می دانیم زمان‌بندی این دیدار عالی است چرا که همزمان ما هم خواهان اعمال تغییرات بنیادی یا لغو توافق هسته‌ای ایران هستیم به ویژه که تاکیدمان بر روی (اصلاح) بندی است که به ایران اجازه می‌دهد بعد از ۱۰ سال، به توانمندی‌های اتمی (ساخت تسلیحات) برسد.
وی در نهایت مدعی شد: این نقطه قوت ترامپ است که کاری دور از انتظار را انجام می‌دهد.
گفتنی است پنجشنبه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دعوت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای دیدار با وی، پاسخ مثبت داد.
انتظار می‌رود این دیدار که تاریخ و مکان دقیق آن مشخص نیست، در ماه میلادی می انجام شود.
اظهارات اورن درحالی مطرح می‌شود که چندی پیش نشریه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال» در گزارشی اعلام کرد: نشست دونالد ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی می تواند رئیس جمهوری آمریکا را به خروج از توافق هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ میلادی (۲۳ تیر ماه سال ۹۴) موسوم به برجام ترغیب کند.
این روزنامه می‌افزاید: دیدار مذکور در آستانه ۱۲ ماه می یعنی روزی به انجام خواهد رسید که ترامپ باید نظرش را درباره پایبندی ایران به برجام و تمدید تعلیق تحریم های واشنگتن علیه تهران به کنگره این کشور اعلام کند؛ موضوعی که وی پیشتر گفته است که این کار را به انجام نخواهد رساند.
به ادعای وال استریت، افرادی که در برجام مشارکت داشتند، پیشتر اعلام کرده بودند که ادامه این توافق به کره شمالی مرتبط است؛ چرا که تَرک توافق با تهران توسط واشنگتن رهبر کره شمالی را به این نتیجه می رساند که نمی تواند به تضمین های امنیتی آمریکا در هرگونه توافق احتمالی اعتماد کند. اما اکنون این افراد می گویند احتمال دارد عکس احتمالات پیشین آنها روی دهد؛ یعنی ترامپ با رد توافق هسته ای با ایران شاید بخواهد از موضع قدرتمندتری پای میز مذاکره با کره شمالی بنشیند.
 
کد مطلب: 58299
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای