شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳
انصارالله یمن در واکنش به اظهارات ضد ایرانی بن سلمان:

معرفی ایران به عنوان دشمن در راستای طرح خاورمیانه جدید است

مسئول روابط بین الملل شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: معرفی ایران به عنوان دشمن به جای اسرائیل بخشی از طرح خاورمیانه جدید است.
۰
معرفی ایران به عنوان دشمن در راستای طرح خاورمیانه جدید است
مردم‌نيوز: به نقل از اسپوتنیک، حسین العزی مسئول روابط بین الملل شورای سیاسی انصارالله گفت: معرفی ایران به عنوان دشمن به جای اسرائیل بخشی از طرح خاورمیانه جدید است که آمریکا و اسرائیل با هدف نابودی آرمان فلسطین دنبال می کنند. این تفکر بیش از آنکه سعودی باشد صهیونیستی است. این طرح با خاورمیانه جدید مرتبط است و طرحی آمریکایی-اسرائیلی است که هدفش نابودی آرمان فلسطین از طریق دشمن جلوه دادن ایران به جای دشمن صهیونیست است.
وی درباره رابطه با ایران اعلام کرد: رابطه با ایران جرم نیست ما بارها گفته ایم که تصمیمات ما متاثر از ایران نیست ما مستقل هستیم. ما تبعیت از عربستان و دیگران را نمی پذیریم.
العزی تاکید کرد: عربستان حق ندارد که روابط ما را مشخص کند و نیز تعیین کند که دوستان ما چه طرفهایی باشند. ما کشوری مستقل هستیم و ملزم نیستیم که در راستای دشمنی با ایران حرکت کنیم تا به عربستان ثابت کنیم که ما رابطه ای با ایران نداریم. اینکه ملزم به دشمن با ایران باشیم این جنون است.
مسئول روابط بین الملل شورای سیاسی انصارالله گفت: یمن از ۵ هزار سال قبل مستقل بوده است و امکان ندارد که به حیاط خلوت عربستان و دیگران تبدیل شود. ما برای ایران احترام زیادی قائل هستیم زیرا در امور دیگران دخالت نمی کند. میان ما و آنها دشمنی وجود ندارد زیرا ایران، یمن را بمباران نکرده و تحت محاصره قرار نداده است.
شایان ذکر است که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان مدعی شده بود که ایران عامل همه مشکلات در خاورمیانه است و همه کشورها دشمن ایران هستند و آنرا دشمن نخست می دانند.
 
 
 
 
کد مطلب: 61918
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای