سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰

وعده رئیس جمهور چین برای کاهش تعرفه‌ها

رئیس جمهور چین وعده داده است تا اقتصاد این کشور را بازتر و آزادتر کرده و تعرفه‌های واردات را کاهش دهد.
۰
وعده رئیس جمهور چین برای کاهش تعرفه‌ها
مردم‌نيوز: به نقل از رویترز، شی جین پینگ رئیس جمهور چین امروز سه شنبه در سخنانی قول داده است که اقتصاد این کشور باز و آزادتر شود و تعرفه‌های واردات محصولات و کالاهای مختلف از جمله خودرو کاهش پیدا کند.
اظهارات رئیس جمهور چین در شرایطی است که تنش های تجاری در روابط پکن و واشنگتن همچنان رو به افزایش است و دو طرف تعرفه های تجاری سنگینی را علیه یکدیگر وضع کرده‌اند.
رئیس جمهور چین تاکید کرد: پکن محدودیت اعمال شده در خصوص مالکیت خارجی در بخش خودروسازی را هرچه زودتر لغو خواهد کرد و تدابیر قبلی اعلام شده برای باز کردن بخش مالی را اجرا می کند.
وی در ادامه افزود: امسال تعرفه واردات خودرو را به طور چشمگیری کاهش می دهیم و در عین حال تعرفه واردات سایر کالاها را نیز کاهش خواهیم داد.
اظهارات رئیس جمهور چین موجب افزایش شاخص سهام آمریکا، ارزش دلار و ارزش سهام آسیا شده است.
وی اظهار داشت: چین تدابیری را اتخاذ خواهد کرد تا دسترسی سرمایه گذاران خارجی به بازار این کشور گسترش یابد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز یکشنبه با انتشار توئیتی اعلام کرده است که "فارغ از هر اتفاقی که در خصوص مناقشه تجاری رخ دهد؛ من و شی جین پینگ رئیس جمهور چین همواره دوست خواهیم بود."
وی افزود: چین موانع تجاری خود را برخواهد داشت چرا که این کار درستی است. مالیات های متقابل خواهد شد و بر سر مالکیت معنوی به توافق دست خواهیم یافت. آینده بزرگی د ر انتظار دو کشور است.
تهدیدات آمریکا و چین طی هفته گذشته برای اعمال تعرفه های تجاری تلافی جویانه موجب تشدید نگرانی های بین المللی شده است.
حجم مبادلات تجاری آمریکا و چین به 650 میلیارد دلار در سال می رسد. کسری تجاری آمریکا با چین به بیش از 375 میلیارد دلار رسیده است. دولت آمریکا بارها پکن را به اتخاذ سیاست‌های غیرمنصفانه تجاری و سرقت مالکیت معنوی متهم کرده است.
 
کد مطلب: 62578
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای