سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
درگیری لفظی هیلی و نبنزیا در شورای امنیت؛

هشدار روسیه به آمریکا درباره تبعات سنگین حمله به سوریه

جلسه شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه با جنگ لفظی نمایندگان روسیه و آمریکا و هشدار مسکو به واشنگتن در خصوص تبعات سنگین حمله به سوریه همراه بود.
۰
هشدار روسیه به آمریکا درباره تبعات سنگین حمله به سوریه
مردم‌نيوز: به نقل از رویترز، در نشست روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل،‌ بین نمایندگان آمریکا و روسیه درباره موضوع حمله شیمیایی به شهر دوما در سوریه مشاجره درگرفت و نیکی هیلی نماینده آمریکا با اشاره به اینکه دست روسیه به خون کودکان سوری آلوده است گفت نباید نقش روسیه و ایران را در سوریه نادیده گرفته شود.
هیلی تاکید کرد ایالات متحده قطعا به این حمله پاسخ خواهد داد.
در پاسخ به اظهارات نماینده آمریکا، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه،‌ با رد حمله شیمیایی دولت سوریه به شهر دوما گفت:‌ مسکو به واشنگتن هشدار داده است در صورت حمله به دولت سوریه با پیامدهای سنگین روبرو خواهد شد.
این در حالی است که استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه نیز اعلام کرد سازمان ملل متحد قادر به تأیید مستقل حمله شیمیایی دوما و تایید مسئول آن نیست.
رویترز همچنین در گزارشی اعلام کرده که آمریکا در پی انجام حمله چند ملیتی به سوریه است.
انجام حمله چند ملیتی برای کاهش هزینه ها و تبعاتی است که حمله به سوریه خواهد داشت.
طی روزهای گذشته نیز مقامات رژیم صهیونیستی از آمریکا خواسته بودند تا دست به اقدام نظامی علیه سوریه بزند.
در همین رابطه مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود،هیچ‌گونه برنامه و طرح آمریکا درباره حمله به سوریه را فاش نکردند اما تصریح کردند که گزینه‌های نظامی علیه دمشق در حال بررسی و در دست اقدام است.
طبق این گزارش، کاخ سفید، پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا حاضر نشدند در خصوص گزینه‌های خاص یا اقدام نظامی که برای سوریه در نظر گرفتند، اظهارنظر کنند.
کارشناسان امور جنگ سوریه می‌گویند که فرانسه و شاید حتی بریتانیا و همپیمانان آمریکا در خاورمیانه به عنوان شرکای احتمالی واشنگتن در هرگونه حمله نظامی این کشور به سوریه باشند.
 
کد مطلب: 62581
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای