يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰

محسن هاشمی پس از مخالفت شورا با کاندیداتوری: می‌توانستم به پیشرفت شهر کمک کنم

رئیس شورای شهر تهران ضمن با بیان "همچنان آمادگی حضور در مجموعه شهرداری را دارم" گفت: با توجه به تجربه سالهای گذشته‌ام و ارتباطاتم با مسئولان کشوری و گروه‌های سیاسی و همچنین روش اعتدالی خانواده هاشمی می‌توانستم به پیشرفت شهر کمک کنم.
۰
محسن هاشمی پس از مخالفت شورا با کاندیداتوری: می‌توانستم به پیشرفت شهر کمک کنم
مردم‌نيوز :  محسن هاشمی رفسنجانی در پایان پنجاه و هفتمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: در جلسه امروز طرح الزام شهرداری به شناسایی و رفع گره‌های ترافیکی و نواقص هندسی معابر و بزرگراه‌ها با 12 رأی موافق به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: به‌گفته معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران 45 گره ترافیکی در تهران شناسایی شده است که پیش‌بینی می‌شود این گره‌ها بیش از 170 عدد باشد و باید اطلاعات و آمار دقیقی در این خصوص به دست آید.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران برای معرفی گزینه‌ها و فرآیند انتخاب شهردار تهران اظهار کرد: این جلسه صبح امروز با حضور اعضا برگزار شد و در نهایت 28 گزینه برای شهرداری تهران توسط اعضا اعلام شد.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: طی روزهای آینده فرآیند انتخاب شهردار تهران ادامه خواهد داشت و در نهایت از این 28 گزینه، 7 نفر در شورا حضور و برنامه‌های خود را برای شهرداری تهران اعلام خواهند کرد.

رئیس شورای شهر تهران همچنین درخصوص عدم حضورش بین گزینه‌های مطرح‌شده در شهرداری تهران گفت: در خصوص این موضوع صبح امروز رأی‌گیری بین اعضا شد که اعضا نظرات خود را در خصوص ماندن یا رفتن من از شورا اعلام کردند و در نهایت تصمیم بر این شد که من در شورا بمانم.

وی بیان کرد: بنده نیز با توجه به رأی‌گیری انجام‌شده به آن احترام گزارده و در نهایت در شورا خواهم ماند.

محسن هاشمی رفسنجانی ادامه داد: در ایران شهردار منتخب شوراست و شهروندان به نمایندگانشان در شورا رأی می‌دهند و شورا در نهایت شهردار را انتخاب می‌کند و این می‌تواند در موفقیت مدیریت شهری مؤثر باشد.

وی گفت: بنده اعتقاد داشتم که با توجه به تجربه سالهای گذشته‌ام و ارتباطاتم با مسئولان کشوری و گروه‌های سیاسی و همچنین روش اعتدالی خانواده هاشمی می‌توانستم به پیشرفت شهر تهران کمک کنم و به همین دلیل علتی وجود نداشت که شرایطی ایجاد کنم که باعث افزایش اختلافات در شورا شود و به همین جهت تصمیم گرفتم در شورا بمانم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه خانواده هاشمی به‌دنبال ایجاد اختلاف نبوده و همیشه به‌دنبال کم کردن اختلافات هستند گفت: ما خانواده اعتدالی هستیم و همیشه تلاش کردیم که اختلافات را از بین ببریم.

وی همچنین در خصوص اسامی گزینه‌های شهرداری تهران بیان کرد: تمام افرادی که اسامی‌شان به‌عنوان گزینه مطرح شده است قابل احترام هستند و نباید مورد تخریب قرار بگیرند.

وی گفت: شاید برخی از افراد به‌عنوان گزینه شهرداری توسط اعضای شورای شهر تهران مطرح شده باشند و خودشان از این موضوع مطلع نباشند و حتی حاضر نباشند بین گزینه‌ها باشند که این موضوع نیز رسیدگی می‌شود.

هاشمی رفسنجانی در پایان ضمن تأکید مجدد بر اینکه "بنده آمادگی حضور در شهرداری را داشته و دارم" گفت: تا به امروز دو بار این موضوع مطرح شده و شاید برای بار سوم بنده در شهرداری مشغول به کار شوم.
کد مطلب: 64541
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای