چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۰
قلعه‌نویی بماند، ذوب‌آهن قهرمان می‌شود

رحمانی: از اینکه به استقلال خوردیم ناراحتم

بختیار رحمانی که در نیم فصل دوم به ذوب‌آهن اصفهان اضافه شده، این روزها آنقدر از شرایط تیمش راضی است که دوست دارد همچنان با این تیم و کادرفنی ادامه دهد.
۰
رحمانی: از اینکه به استقلال خوردیم ناراحتم
مردم‌نيوز: رحمانی که در بازی با پرسپولیس هم خیلی خوب کار کرد و چند موقعیت خطرناک داشت، معتقد است تیمش برای رسیدن به جایگاه دومی انگیزه زیادی داشت که همین مساله کمک کرد از تیم قهرمان لیگ برتر بگذرند و باخت دور رفت را جبران کنند. رحمانی که حالا برای بازی با استقلال هم انگیزه زیادی دارد، در مورد این بازی، تقابل با نفت تهران، بحث تمدید قرارداد خودش و قلعه‌نویی در ذوب‌آهن و... حرف‌های جالبی دارد.
مقابل پرسپولیس بازی خوبی انجام دادید و توانستید به یک پیروزی ارزشمند برسید؟
 بله، خدا را شکر بازی خیلی خوبی بود که پایان خوشی برای ما داشت. ما در 2، 3 بازی است که باد و باران مخصوصا در نیمه اول خیلی اذیت‌مان می‌کند که مقابل پرسپولیس در نیمه دوم شرایط بهتر شد. به هر حال بازی سنگین و خوبی برای هر 2 تیم بود. البته پرسپولیس موقعیت‌های زیادی نداشت اما ما خیلی موقعیت داشتیم که خدا را شکر توانستیم ببریم. ما بعد از صعود از گروه‌مان در لیگ قهرمانان آسیا، تمام فکر و ذکرمان این بود که به جایگاه خودمان که رده دوم جدول بود، برگردیم که این اتفاق هم افتاد.
 درست است که ذوب‌آهن در این بازی به پیروزی رسید اما پرسپولیس هم موقعیت‌های زیادی داشت...
 پرسپولیس تیم خوبی است و شاید من صحنه‌های حساس را ندیدم اما حملات آنها زیاد نبود. به جز چند تا شوت از راه دور که زدند، 2، 3 موقعیت خطرناک داشتند که یکی از آنها گل شد.
 وقتی پرسپولیس گل را زد، تصور می‌شد همین نتیجه تا پایان بازی بماند اما خیلی خوب برگشتید و 2 گل زدید...
 خدا را شکر ما در چند بازی که عقب افتادیم خیلی خوب برگشتیم. کلا شخصیت تیمی ما به صورتی است که خیلی زود می‌توانیم برگردیم و وقتی مقابل پرسپولیس گل خوردیم خیلی تلاش کردیم که در نهایت به هدف‌مان رسیدیم. پرسپولیس در این بازی هم با تمام نفرات آمده بود اما ما از موقعیت‌هایمان بهتر استفاده کردیم و خیلی بهتر از نیمه اول ظاهر شدیم تا توانستیم ببریم. این را هم باید بگویم که جای محسن مسلمان در بازی خیلی خالی بود. واقعا حیف است که محسن بازی نمی‌کند. او بازیکن خیلی خوبی است که امیدوارم زودتر مشکلش حل شود و بتواند در ترکیب پرسپولیس بازی کند.
 در این بازی هم زودتر از همه تعویض شدی. دلیل خاصی داشت؟
 نه، مشکلی ندارم و به نظر کادرفنی احترام می‌گذارم. در چند بازی اخیر این اتفاق افتاده اما برای من موفقیت تیم مهم است و هیچ ناراحتی ندارم چون می‌دانم کادرفنی به دنبال تغییر تاکتیک است. من چه یک دقیقه، چه 90 دقیقه در زمین باشم، با تمام وجود و با قلبم برای تیمم بازی می‌کنم.
 قبل از تعویض هم یک موقعیت خیلی خوب داشتی که آن را از دست دادی...
 بله، داور خطای هند گرفت. در آن لحظه کمال کامیابی‌نیا تکل زد که باعث شد توپ بلند شود و به دستم بخورد. به همین دلیل داور خطای هند اعلام کرد. اگر کمال آن تکل را نمی‌زد، صددرصد گل را زده بودم. به هر حال تکل خوبی بود و باعث شد تعادلم را برای زدن ضربه از دست بدهم.
 در مقابل پرسپولیس خیلی انگیزه داشتی و خیلی تلاش می‌کردی گل بزنی...
 من همه بازی‌ها همین‌جور هستم اما به هر حال بازی‌هایی است که آدم دوست دارد گل بزند که من هم در این بازی خیلی دوست داشتم گل بزنم. به خاطر اینکه همه فکر و ذکرمان روی برد بود. به هر حال ذوب‌آهن در بازی رفت نتیجه خوبی مقابل پرسپولیس نگرفت که دنبال جبران آن بودیم. البته پرسپولیسی‌ها در این بازی خیلی تلاش کردند.
 هفته آینده مقابل نفت تهران که سقوط کرده، بازی دارید. این بازی را چطور ارزیابی می‌کنی؟
 بله، متاسفانه نفت تهران افتاد. به هر حال هر تیمی که 3، 4 سال با نداری سر کند، آخرش به همین جا می‌رسد. ان‌شاءا... شرایط تیم خوب شود و برگردند. نفت تهران بازیکنان خوبی دارد که حیف است به لیگ یک بروند. به هر حال ما با تمام وجود مقابل نفت بازی می‌کنیم. چند بازی است که خیلی تلاش می‌کنیم ببریم اما در یکی، 2 بازی به خواسته‌مان نرسیدیم اما حالا برای حفظ جایگاه دومی حتما باید در بازی آخر به پیروزی برسیم و نایب قهرمانی را قطعی کنیم.
 پس به نظر می‌رسد مقابل نفت تهران به دنبال کسب یک پیروزی پر گل هستید؟
پناه بر خدا. فوتبال قابل پیش‌بینی نیست اما اگر باد و باران نباشد می‌توانیم مقابل نفت تهران نتیجه خوبی بگیریم و با دست پر به اصفهان برگردیم. ما اگر 3 امتیاز این بازی را هم کسب کنیم، در نیم فصل دوم شاهکار کردیم. چند تیم رقیب ما بودند و تلاش می‌کردند جای ما را در جدول بگیرند اما ما با همه مشکلاتی که در نیم فصل اول داشتیم، در نیم فصل دوم فوق‌العاده کار کردیم و توانستیم امتیازات مهمی بگیریم.
 بحث تمدید قرارداد امیر قلعه‌نویی با ذوب‌آهن به کجا کشید؟
 نمی‌دانم. امیرخان گفت چند روز دیگر با باشگاه جلسه دارد. من فکر می‌کنم اگر قلعه‌نویی فصل دیگر در ذوب‌آهن بماند بدون شک این تیم قهرمان می‌شود.
 قلعه‌نویی بماند، قرارداد را تمدید می‌کنی؟
 چه جایی بهتر از ذوب‌آهن. البته باید ببینیم امیرخان می‌ماند یا نه و اینکه مرا می‌خواهد که تمدید کنم. اگر این اتفاق بیفتد، بدون درنگ تمدید می‌کنم. کار با قلعه‌نویی را دوست دارم چون هر جا بوده دنبال موفقیت‌های بزرگ بود و من هم دوست دارم موفقیت‌های بزرگ را تجربه کنم.
 بازی بعدی‌تان مقابل استقلال است که ظاهرا این بازی از مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، تکلیف کادرفنی تیم را برای فصل آینده مشخص می‌کند...
 من نمی‌دانم این مسائل چه ربطی به هم دارد اما تمام تلاش‌مان این است که در بازی مقابل استقلال بهترین نتیجه را بگیریم.
 فکر می‌کنی می‌توانید استقلال را شکست دهید؟
 اول باید بگویم از اینکه به استقلال خوردیم ناراحتم چون حیف است یکی از تیم‌های ایرانی در این مرحله حذف شود اما بدون شک جذاب‌ترین بازی لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. درست است ما هوادار زیاد نداریم اما امیدوارم مردم اصفهان برای این بازی به ورزشگاه بیایند و ما را حمایت کنند تا در بازی رفت نتیجه خوبی بگیریم. هواداران در بازی با پرسپولیس هم خیلی حمایت کردند که جا دارد از آنها هم تشکر کنم.
 به نظر می‌رسد با توجه به خاطرات نه چندان خوبی که از استقلال داری، خیلی دوست داری در این بازی ببرید...
 خب، من مقابل استقلال خیلی انگیزه دارم اما امیدوارم هر تیمی که لیاقت بیشتری دارد به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
کد مطلب: 65059
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای