شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۹

مذاکرات با اروپا بر سر ریسک زلزله در کشور

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ایران یکی از ده کشور زلزله خیز دنیا است و با کشور‌های اروپایی نیز برای تجزیه و تحلیل ریسک زلزله در کشور وارد مذاکراتی شده ایم.
۰
مذاکرات با اروپا بر سر ریسک زلزله در کشور
مردم‌نيوز: عبدالناصر همتی در ششمین همایش تجاری ایران و اروپا گفت: طی دو سال گذشته مذاکرات قابل توجهی فی مابین ایران با سران بیمه‌های اصلی و تعیین کننده اروپا داشتیم که امیدواریم این مذاکرات ما را به نتایج بهترین برساند.

همتی با اشاره به اینکه صنعت بیمه ایران در طول دو دهه گذشته، رشد خوبی را تجربه کرده افزود: این صنعت به طور قطعی ۴.۵ برابر رشد GDP رشد کرده و این در حالی است که بر اساس تصویب مجلس، ما ضریب نفوذ بیمه را باید از ۲.۳ درصد GDP افزایش دهیم که این به معنا کشف نقاط کشف نشده صنعت بیمه است.

وی تصریح کرد: ۲۰ درصد بیمه‌های اختیاری تحت پوشش بیمه هستند، در حالیکه در حوزه بیمه عمر کمتر از ۲۰ درصد جمعیت کشور بیمه عمر هستند، ضمن اینکه در حوزه بیمه آتش سوزی نیز کمتر از ۱۵ درصد واحد‌های ایرانی تحت پوشش قرار دارند؛ بنابراین ترن اور بیمه نشان می‌دهد که ظرفیت بسیار بالایی داریم و با قدری توجه و توسعه صنعت بیمه می‌توان ظرفیت را شکوفا کرد.


رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: در دو حوزه کشتیرانی و نفتکش اقدامات خوبی صورت گرفت که بر این اساس درصد بالایی از کشتی‌های ایرانی تحت پوشش گروه بین المللی IG است.

همتی با تاکید بر اینکه در بخش پوشش‌های اتکایی مربوط به حوادث فاجعه آمیز، کار‌های خوبی آغاز کرده‌ایم، عنوان کرد: در دوران تحریم ابتکار خوبی که بیمه مرکزی داشت، حساب ویژه اتکایی بود که شکل گرفت و از طریق آن توانستیم با اینکه پوشش اتکایی ما به زیر یک درصد رسید، تمام حوادث کشور که نیاز به پوشش بزرگ اتکایی داشت را تحت پوشش قرار دهیم.

وی اظهار داشت: به دلیل تصمیماتی ممکن است آمریکا از برجام خارج شود، اما صنعت بیمه با تمهیداتی که اندیشیده شده است، اطمینان می‌دهد که هیچ مجموعه‌ای از کشور بدون پوشش باقی نماند؛ ولی صنعت بیمه یک صنعت بین المللی است و از داشتن روابط هم استقبال می‌کنیم و علاقمند به گرفتن پوشش‌های بیمه‌ای اتکایی از کشور‌های خارجی هستیم.

بر این اساس مذاکراتی با شرکت‌های بزرگ اتکایی دنیا صورت گرفته و اکنون ۳۰ درصد حوادث فاجعه امیز کشور تحت پوشش قرار می‌گیرد و به شرکت‌های بیمه اتکایی اروپایی جایگزین شده است.

همتی گفت: در حوزه بیمه عمر نیز کار‌هایی را با آلمانی‌ها شروع کرده‌ایم که سه شرکت ایرانی نزد این شرکت ها، بیمه اتکایی گرفته‌اند. ضمن اینکه تکنولوژی را هم به تدریج وارد کشور خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: ایران یکی از ده کشور زلزله خیز دنیا است و ما نیز مثل ترکیه و ژاپن نیاز داریم که پوشش‌های کافی برای این موضوع داشته باشیم، در این میان با کشور‌های اروپایی نیز برای تجزیه و تحلیل ریسک زلزله در کشور وارد مذاکراتی شده‌ایم.
کد مطلب: 65558
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای