سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۵

ماجرای قهرنیم‌بند برخی از اعضای دولت چیست؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از احتمال تغییر در کابینه دولت دوازدهم خبر داد.
۰
مردم‌نيوز: محمد جواد جمالی نوبندگانی دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آنا درباره بیان انتقاداتی از جانب رئیس جمهور نسبت به وزرا گفت: بنده خبری دارم که برخی از وزرا که یکی از آن ها را مطمئن هستم در سال جدید یکی دوبار بیشتر به جلسات کابینه نرفته است.

وی ادامه داد: وزیر مربوطه از حیث منابع مالی برای وزارت خانه‌اش گله مند بوده و تقریبا به نوعی قهر کرده است و از این صحبت آقای روحانی بخاطر این موردی که در ذهنم بود تطبیق این قضیه را دادم.

وی در ادامه افزود: بنده پیش بینی می‌کنم شاید ترمیم کابینه ای می‌خواهد صورت بگیرد و این یک مقدمه چینی برای ترمیم کابینه باشد.

به گزارش آنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور (یکشنبه 9 اردیبهشت) در مراسم گرامیداشت هفته کارگر که در سالن اجلاس سران گفت: عده‌ای از وزرا، از اوّل سال، نوایشان نوای ناامیدی است؛ می‌گویند امسال بودجه‌ کم است، مجلس کم تصویب کرده است، نفت ارزان است، مالیات چه شد؟

اضافه می‌شود؛ حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم پیش از این به «انتخاب» گفته بود که وزیر بهداشت به‌دلیل اینکه مشکلات جدی بر سر اجرای طرح تحول سلامت وجود دارد به نشانه اعتراض در جلسات هیأت دولت شرکت نمی‌کند.

همچنین بر اساس آنچه خبرگزاری‌های دولتی دانشجویان ایران و جمهوری اسلامی از جلسات هیئت دولت از ابتدای سال 97 منتشر کرده‌اند، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در تمامی هیأت دولت غیبت داشته است. وزیر بهداشت حتی در جلسه شورای عالی اشتغال کار نیز غیبت داشته است البته در اولین دیدار سال جاری دولتی‌ها با هم که تحت عنوان دیدار نوروزی با رئیس‌جمهور اخبار آن توسط رسانه‌ها و دولت نیز منتشر شد، وزیر بهداشت کابینه در آن جلسه نیز غیبت داشته است.
کد مطلب: 66014
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای