چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰

کارگران معدن یورت بیش از ۵ ماه حقوق معوقه دارند

نماینده مردم آزادشهر در مجلس با انتقاد از اینکه کارگران معدن یورت بیش از ۵ ماه حقوق معوقه دارند، گفت: پیمانکار تنها به فکر سودآوری و منفعت اقتصادی است.
۰
کارگران معدن یورت بیش از ۵ ماه حقوق معوقه دارند
مردم‌نيوز: «علیرضا ابراهیمی» با یادآوری حادثه انفجار معدن زمستان یورت که باعث کشته شدن 43 نفر از معدنچیان شد، گفت: متاسفانه از این حادثه درس عبرت نگرفته نشد و به رعایت استاندارد‌ها و ایمنی در معدن بی‌توجهی می‌شود. البته هرچند بعد از حادثه خدماتی به کارگران این معدن ارائه شد اما پس از ۶ ماه این خدمات رسانی متوقف شد.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه کارگران معدن یورت بیش از ۵ ماه حقوق معوقه دارند و بیمه آن‌ها ناقص پرداخت می‌شود، تصریح کرد: البته مشکل کارگران حقوق معوقه نیست بلکه عدم ایمنی معدن است این در حالی است که بخش خصوصی نیز هیچ توجهی به رعایت استاندارد‌ها ندارد.

وی با یادآوری تلاش برای پیگیری مشکلات کارگران معدن یورت از طریق وزارت صنعت، افزود: این پیگیری‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه استانداردهای ایمنی در معدن یورت زمستان آزادشهر رعایت نمی‌شود، گفت: به صورت جدی نیاز است ایمنی در معادن توسط دولت انجام شود زیرا پیمانکار به هیچ وجه به این مهم توجه نداشته و به فکر سودآوری و منفعت اقتصادی خود است نه جان کارگران.

ابراهیمی تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن وتجارت تاکنون نتوانسته گامی جدی در جهت رفع مشکلات کارگران بردارد و از سویی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تاکنون ورودی جدی به حوزه تامین اجتماعی و بیمه این قشر نداشته است.
کد مطلب: 67162
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای