جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴

توضیحات یک مسئول درباره حضور نیروهای مستشاری ایران در سوریه

دلفی با اشاره به اتهامات مطرح شده در خصوص دخالت ایران در امور کشورهای منطقه افزود: حضور مستشاری ایران در سوریه به درخواست دولت قانونی این کشور و به منظور مقابله با تروریسم و داعش صورت گرفته است.
۰
توضیحات یک مسئول درباره حضور نیروهای مستشاری ایران در سوریه
مردم‌نيوز:  «ابوالقاسم دلفی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در مصاحبه‌ای با رادیو بین‌المللی فرانسه (RFI) به تشریح مواضع و اقدامات کشورمان در پی خروج آمریکا از برجام پرداخت.

وی در این گفتگوی رادیویی ضمن دروغ خواندن ادعاهای اخیر ترامپ در خصوص ساخت سلاح هسته‌ای گفت: ایران حتی قبل از توافق هسته‌ای نیز هیچ زمان برنامه تولید سلاح هسته‌ای را در دستورکار نداشته و گزارشات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز  این موضوع را تایید می‌کند.

دلفی با اشاره به اقدامات کشورمان در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ادامه داد: این موضوع بستگی به ارائه تضمین‌های لازم مبنی بر اجرای کامل مفاد این توافق توسط سایر کشورهای اروپایی امضاء کننده برجام خواهد داشت و تصمیم نهایی در این خصوص بعد از مذاکره با آنان اتخاذ می‌شود.

سفیر کشورمان با اشاره به اتهامات مطرح شده در خصوص دخالت ایران در امور کشورهای منطقه افزود: حضور مستشاری ایران در سوریه به درخواست دولت قانونی این کشور و به منظور مقابله با تروریسم و داعش صورت گرفته است.
کد مطلب: 67385
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای