يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵

مقام سابق رژیم صهیونیستی: حمایت آمریکا از اسرائیل در حد حرف است/ مقابله با ایران رویاست

معاون پیشین رئیس شورای امنیت رژیم صهیونیستی به انتقاد از عملکرد و تصمیم‌گیری‌های سران این رژیم پرداخت.
۰
مقام سابق رژیم صهیونیستی: حمایت آمریکا از اسرائیل در حد حرف است/ مقابله با ایران رویاست
مردم‌نيوز: به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه رای الیوم، «عیران عتصون»، معاون پیشین رئیس شورای امنیت رژیم صهیونیستی با انتقاد از روند تصمیم‌گیری‌ها در این رژیم گفت: سران تل آویو یک هدف دارند و آن هم مقابله با نقش ایران در سوریه است که این هدف مانند هدفشان در لبنان هرگز محقق نخواهد شد و چند سال بعد ثابت خواهد شد ما اشتباه کردیم.
عیران عتصون تنها فرمانده امنیتی اسرائیل بود که رسانه‌های (این رژیم) آن را فردی عنوان کردند که درباره همه آنچه مربوط به تلاش رژیم اشغالگر در خصوص جلوگیری از حضور و تمرکز ایران در سوریه بوده، ساز مخالف زده است.
عتصون در گفتگوی ویژه با کانال ده تلویزیون اسرائیل، فاش کرد رایزنی‌های جدی در کابینه کوچک رژیم صهیونیستی در خصوص خواسته اسرائیل برای برکناری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه صورت گرفت همچنین درباره این موضوع که آیا هدف اسرائیل تقسیم سوریه است و یا حفظ اتحاد این کشور، میان مسئولان سیاسی و امنیتی تل‌آویو رایزنی‌هایی صورت گرفته است.
عتصون تصریح کرد: پاسخ قاطعانه مقامات سیاسی این بود: نباید راه خود را گم کنیم؛ زیرا هدف راهبردی ما ایران است بدین معنا که نباید اجازه دهیم، ایران در نتیجه جنگ داخلی سوریه بیش از پیش قوی شود. وی همچنین افزود: طبق تصمیمی که گرفته شده است، جنگ میان عرب‌ها است، پس اسرائیل باید از این بازی خارج شود.
رای الیوم در ادامه نوشت: عتصون در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با وجود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در قدرت، فرصت برای پایان دادن به حضور ایران در سوریه فراهم شده است، گفت: من کاملا با این موضوع که با حضور ترامپ فرصت برای اسرائیل به منظور پایان دادن به حضور ایران در سوریه فراهم است، مخالفم. وی افزود: هر کس گمان می‌کند آمریکا سربازان خود را به سوریه خواهد فرستاد، متوهم است و هر کس معتقد است آمریکا با راه اندازی «مونوریل»، اسرائیل را به سلاح مجهز خواهد کرد، در رویا به سر می‌برد.
عتصون تاکید کرد: حمایت آمریکا از اسرائیل از حد حرف و حدیث فراتر نخواهد رفت و حداکثر شامل حمایت سیاسی خواهد شد.
 
کد مطلب: 67623
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای