دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
"۱۰۰ میلیون تومان از سازمان لیگ دریافتی داشتیم"

رضاییان: شیرازی از تعهداتش فرار می‌کند

مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی معتقد است اگر سازمان لیگ ابزارهای نظارتی بیشتری مقابل شرکت امین سیمای کیش قرار می‌داد، باشگاه‌ها به حقشان از تبلیغات محیطی ورزشگاه‌ها می‌رسیدند.
۰
رضاییان: شیرازی از تعهداتش فرار می‌کند
مردم‌نيوز: بهرام رضاییان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره میزان دریافتی باشگاه پارس جنوبی جم از سازمان لیگ به خاطر تبلیغات محیطی ورزشگاه‌ها اظهار کرد: بله، باشگاه‌ ما در رابطه با این موضوع ۱۰۰ میلیون تومان دریافتی داشته است. سازمان لیگ قرار بود ۵۰ درصد از این درآمدهای این چنینی را بین باشگاه‌ها به طور مساوی تقسیم کند و باقی آن را با توجه به رتبه تیم‌ها در جدول رده‌بندی به باشگاه‌ها پرداخت کند که این اتفاق برای ما رخ نداده و تنها یک بار به ما ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت کردند.
او افزود: فوتبال در حال حاضر یک صنعت است که وقتی مقابل تماشاگر و بیننده قرار می‌دهید باید از قبال آن درآمدزایی کنید. شما نزدیک ۱۵ هفته تبلیغات محیطی ورزشگاه‌ها را در اختیار یک شرکت قرار می‌دهی اما از آن‌ هیچ چیز گیرت نمی‌آید. آن‌ هم در فوتبال ایران که درآمدی ندارد. اگر همین پول به طور کامل به باشگاه‌ها پرداخت می‌شد، ‌خیلی از مشکلات ما و باشگاه‌های دیگر حل می‌شد.
مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی در پاسخ به این سوال که در قضیه سازمان لیگ و شرکت امین سیمای کیش، کدام طرف بیشتر تقصیر داشته است تصریح کرد: به نظر من هر دو طرف مقصر هستند. سازمان لیگ ابزارهای نظارتی بیشتری در قراردادها قرار نداده و باعث شد تا شرکت امین سیما از زیر مسئولیتش فرار کند و باشگاه‌ها به حقشان نرسند. شاید اگر نظارت‌ها و بندهای قراردادی قوی‌تری امضا می‌شد می‌توانستیم به نتیجه بهتری برسیم. البته دوستان سازمان لیگ پیگیر راه‌های بیشتری هستند. متاسفانه در ابتدای فصل تنها این شرکت در مزایده بود و توانست تبلیغات محیطی ورزشگاه‌ها را در اختیار بگیرد.
رضاییان ادامه داد: یک بخشی از این مشکل مالی باشگاه‌ها به پخش تلوزیونی برمی‌گردد. پخش تلوزیونی برای باشگاه‌ها هیچ درآمدزایی ندارد.
او در ادامه درباره شیرازی، مدیر شرکت امین سیما کیش که ادعا کرده می‌خواسته پول‌های حاصل از تبلیغات محیطی را به طور مستقیم بین باشگاه‌ها تقسیم کند اما سازمان لیگ مانع این کار شده است، گفت: به نظرم، این فرد با این صحبت‌ها قصد فرار از زیر تعهداتش داشته است. باشگاه‌ها این شرکت را نمی‌شناسند و طرف حساب ما سازمان لیگ است. سازمان لیگ با این شرکت قرارداد امضا کرده و این سازمان قرار بوده تا مبلغی از این شرکت دریافت کند. قرارداد ایشان با سازمان لیگ است و باید پول‌ها را به این سازمان پرداخت کند. او با این صحبت‌ها می‌خواهد باشگاه‌ها را روبروی سازمان لیگ قرار دهد.
مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم درباره تصمیم سازمان لیگ مبنی بر این که تبلیغات محیطی ورزشگاه‌ها را به شرکتی واگذار نکند و خودش عهده‌دار این مسئولیت شود تا پول‌ها را بدون واسطه دریافت و به حساب باشگاه‌ها واریز کند، اظهار کرد: با اجرایی شدن این طرح، دست‌ واسطه‌ها کم می‌شود. به هر صورت شرکتی که این مسئولیت را برعهده می‌گرفت، بخشی از درآمدها را برای خودش برمی‌دارد و اگر این شرکت واسطه نباشد، پول بیشتری به باشگاه‌ها می‌رسد.
رضاییان در ادامه درباره وضعیت باشگاه پارس جنوبی و روند تمدید قرارداد با تارتار اظهار کرد: تنها گزینه‌ ما در حال حاضر تارتار است و صحبت‌هایمان را با او انجام دادیم. تنها دغدغه ما در حال حاضر تصویه حساب با بازیکنان برای ما در اولویت است که ان‌شاءالله انجام شود و از هفته آینده با تارتار کارمان را آغاز کنیم.
او درباره مشکلات مالی که در طول لیگ هفدهم درگیر آن بودند، تصریح کرد: در لیگ یک دولت برای هزینه کردن در فوتبال مشکلی ندارد اما وقتی لیگ حرفه‌ای می‌شود دولت کنار می‌رود و باید به سراغ شرکت‌های خصوصی برویم. شرکت‌های خصوصی هم مشکلاتی دارند. انتقال ما از لیگ یک به لیگ برتر در زمان کمی رخ داد اما ما با استفاده از شرکت‌های اسپانسری هزینه‌هایمان را تامین کردیم.
مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی افزود: مشکلات مالی در فوتبال هست و منبع درآمدی در آن نیست. از آن طرف هم پیمانکاری مانند شرکت امین سیما می‌آید که پولی پرداخت نمی‌کند. باید منبع درآمد باشگاه‌ها مشخص باشد تا بدانند چه میزان هزینه کنند. ما فوتبال را بدون هیچ پولی عرضه می‌کنیم و باشگاه‌ها هیچ‌گونه درآمدی ندارند. تا کی باید این روال ادامه پیدا کند؟
رضاییان در پایان درباره خطر حذف تیم‌های بدهکار از رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر، تصریح کرد: اصل کار خراب است. در حال حاضر اگر پارس جنوبی را کنار بگذارند چه اتفاق مثبتی رخ می‌دهد؟ البته ما مشکل حادی نداریم و قطعا با طلبکارانمان تسویه حساب می‌کنیم. اگر چند تیم‌ را کنار بگذارند مشکل فوتبال ما حل می‌شود؟ تنها بدهکاری‌ها روی هم انباشته می‌شود. باید دنبال راهکارهای اساسی باشند و با کمیسیون مجلس برنامه‌ریزی کنند و طرح جامعی در رابطه با این موضوع بریزند.
کد مطلب: 67816
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای