سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵

بروکسل: تدابیری برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران اتحاذ می‌کنیم

سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا در اظهاراتی در اندیشکده شورای آتلانتیک گفته این اتحادیه تدابیری را برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران اتحاذ خواهد کرد.
۰
بروکسل: تدابیری برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران اتحاذ می‌کنیم
مردم‌نيوز: «دیوید او سالیوان»، سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا در اظهاراتی گفته این اتحادیه در نظر دارد تدابیری برای مقابله با آثار منفی بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران اتخاذ کند. 
«سالیوان» که در نشست اندیشکده شورای آتلانتیک صحبت می‌کرد گفت: «ما باید نحوه مقابله با آثار منفی ناشی از تحریم‌های اولیه یا ثانویه آمریکا بر شرکت‌های اروپایی را مورد بررسی قرار دهیم.»
این مقام اتحادیه اروپا همچنین تصریح کرد بروکسل بر روی راهکارهایی برای محافظت از شرکت‌های خود در برابر آثار فراسرزمینی تحریم‌های آمریکا کار خواهد کرد. «سالیوان» گفت اتحادیه اروپا به تعهدات خود ذیل برجام پایبند خواهد بود.
سالیوان با بیان اینکه اتحادیه اروپا برجام را برای امنیت جهان و اروپا ضروری می‌داند گفت آمریکا جایگزینی برای این توافق ارائه نکرده است.
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته (18 اردیبهشت‌ماه) کشورش را از توافق هسته‌ای با ایران خارج کرده و اعلام کرد تحریم‌های تعلیق‌شده علیه ایران ذیل این توافق را احیا خواهد کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای بعد از سخنرانی ترامپ اعلام کرد تحریم‌های اقتصادی احیاشده علیه بخش‌های مختلف اقتصادی ایران پس از طی دوره‌های اجرایی 90 و 180 روزه اجرایی خواهند شد. 
«حسن روحانی»، رئیس‌جمهوری ایران بعد از خروج آمریکا از برجام گفت در صورتی که ایران در هفته‌های آینده به این نتیجه برسد که با همکاری پنج کشور دیگر می‌تواند به خواسته‌های خود در برجام برسد اجرای این توافق هسته‌ای را ادامه خواهد داد.
 
کد مطلب: 67985
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای