سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۰
اگر مرا اخراج نکنند، در یوونتوس می‌مانم

آلگری: تیمی که احساساتی شود چیزی نمی‌برد

اتفاق اجتناب ناپذیر رخ داد و یوونتوس با یک امتیازی که از تساوی خارج از خانه‌اش برابر رم گرفت، هفتمین قهرمانی متوالی‌اش در این فصل سری A را قطعی کرد.
۰
آلگری: تیمی که احساساتی شود چیزی نمی‌برد
مردم‌نيوز: بانوی پیر در مجموع سی‌و‌چهارمین قهرمانی رسمی‌اش (بدون احتساب دو قهرمانی سال‌های 2005 و 2006) را جشن گرفت. همچنین یووه برای چهارمین سال متوالی دوگانه سری A و جام حذفی ایتالیا را هم از آن خود کرد. ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یووه، در حالی برای چهارمین سال متوالی این تیم را قهرمان سری A کرد که تیمش در اکثر هفته‌های این فصل در جدول رده‌بندی پایین‌تر از ناپولی قرار داشت تا اینکه یک ماه پیش جای این تیم را در صدر جدول گرفت و در نهایت با یک امتیاز بازی شب گذشته‌اش قهرمان شد.
 
 

 
 
سرمربی بانوی پیر پس از بازی گفت: «من خوشحالم چون بازیکنان این فصل را هم بستند و ما یک هفته دیگر برای استراحت کردن داریم. واقعاً فصل سختی بود و ما باید به ناپولی هم تبریک بگوییم چون این تیم تا آخر فشار را روی ما حفظ کرد و بازی همزمان با ما سمپدوریا را شکست داد. ما سخت تلاش می‌کنیم اما زمانی که بعد از 4 سال فوق‌العاده وقت جشن گرفتن شده، حق همه است که در این جشن شرکت کنند. این قهرمانی متعلق به همه آنهایی است که در زمین تمرین کنار ما کار کردند و متعلق به هواداران اما بیشتر از همه به بازیکنان تعلق دارد که قهرمانان واقعی این داستان هستند. من همیشه قدردان بازیکنانم هستم و اطمینان دارم که رسیدن به چنین اهداف بزرگی با مردانی که پایبند به یکسری ارزش‌ها باشند آسان‌تر است.
 
اینکه تنها چند روز پس از قهرمانی در جام حذفی باز هم با رویکرد و انگیزه‌ای مناسب برای بردن بازی و گرفتن یک جام دیگر پا به میدان بگذاری آسان نیست.» آلگری سپس به هواداران یووه اطمینان خاطر داد که در کنار بانوی پیر می‌ماند. او در پاسخ به این سوال که آیا فصل آینده هم سرمربی یوونتوس خواهد بود یا پیشنهاد یکی از دو تیم چلسی و آرسنال را قبول خواهد کرد، گفت: «اگر مرا اخراج نکنند، فکر می‌کنم که فصل آینده هم در یوونتوس بمانم. مساله تصمیم‌گیری درباره آینده من نیست بلکه برنامه‌ریزی برای آینده‌ای است که یوونتوس باید داشته باشد چون به محض اینکه جشن گرفتن‌مان تمام شود باید با ذهنی باز دور یک میز بنشینیم و درباره آینده تصمیم‌گیری کنیم.
 
 

 
وقتی فصل بعد آغاز شود، ما دوباره کارمان را با صفر امتیاز آغاز می‌کنیم و باید یک بار دیگر انگیزه‌‌‌مان را برای رقابت کردن نشان دهیم.» آلگری درباره فصل آینده و اهداف تیمش گفت: «یوونتوس همیشه انگیزه دارد. سال آینده بعضی از بازیکنان تیم ما می‌روند و برخی دیگر می‌آیند اما ماه مارس سال آینده هدف ما این است که یک بار دیگر برای بردن همه جام‌ها بجنگیم. احساس فوق‌العاده‌ای داریم. قهرمان شدن هرگز آسان نیست. اینجا بازیکنانی داریم که در بردن تمام این 7 قهرمانی سهیم بوده‌اند و حق‌شان است که شنبه هفته آینده مقابل هواداران از آنها تجلیل شود. همه ما می‌‌خواهیم فصل آینده در تورین جشن بگیریم.»
سرمربی سابق میلان در پاسخ به این سوال که تفاوت میان یووه و ناپولی که در نهایت منجر به ناکامی ناپولی در کورس قهرمانی شد، جوابی کنایه‌آمیز به رقیب داد. او با اشاره به جشن و پایکوبی گسترده‌ هواداران ناپولی و استقبال پرشور آنها از تیم‌شان بعد از پیروزی چند هفته پیش شاگردان مائوریسیو ساری در خانه یوونتوس که البته سه روز بعد با شکست 3 بر صفرشان در زمین فیورنتینا همراه بود، گفت: «من فکر می‌کنم که بهترین نقطه قوت یوونتوس حفظ آرامشش در تمامی شرایط است. ما با گام‌هایی آهسته به هدف‌مان نزدیک می‌شویم. وقتی غرق در احساسات و شعف می‌شوید، نتیجه‌اش همین می‌شود که سه روز بعد تیم‌تان از هم می‌پاشد. وقتی که از ثبات روانی برخوردار نباشید و روحیه‌تان مدام در حال فراز و نشیب باشد، برنده نمی‌شوید. تعادل داشتن فاکتوری کلیدی است.»
کد مطلب: 68022
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای