چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۳
رئیس سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

مهم ترین دغدغه صنعت داروسازی کشور

رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: معتقدم صنعت داروسازی کشور ، سخت تر از این شرایط را پشت سر گذاشته است.
۰
مهم ترین دغدغه صنعت داروسازی کشور
مردم‌نيوز: دکتر غلامرضا اصغری در نشست فعالان حوزه دارو با مدیران سازمان غذا و دارو و سازمان برنامه و بودجه؛ با تقدیر از همه فعالان صنعت داروسازی، مواد اولیه، بهداشتی و آرایشی، مکمل، تجهیزات پزشکی و....، گفت : صبوری فعالان این حوزه، به همه ما کمک کرده است تا به رغم اوضاع دشوار اقتصادی، بتوانیم به فعالیت ادامه دهیم.

وی افزود: معتقدم که صنعت داروسازی، سخت‌تر از این شرایط را پشت سر گذاشته است و قطعا می‌توانیم با مدیریت و همدلی و هم افزایی کاری کنیم تا مردم کمتر آسیب ببینند.

اصغری بیان این موضوع که مهم ترین دغدغه فعالان صنعت داروسازی کشور، بحث نقدینگی است، توضیح داد: امروز کمبود نقدینگی بیشترین فشار را به سیستم داروسازی کشور وارد کرده است. در این راستا همانطور که اطلاع دارید، به رغم اینکه هیئت وزیران در ابتدا مقرر کرده بود قیمت دارو و تجهیزات پزشکی ۵ درصد افزایش یاید، اما نهایتا با همراهی وزارت بهداشت، این رقم به ۹درصد افزایش یافت.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه اضافه کرد: مشکلی برای تامین دارو با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود ندارد.

اصغری با اشاره به شعار محوری امسال، تاکید کرد: حمایت از داروی ایرانی الزام قانونی است و بدون شک در سال "حمایت از کالای ایرانی" ، سیاست ما با دیگر سال‌ها فرق خواهد داشت و به این موضوع جدی تر پرداخته خواهد شد و به همین دلیل گلایه های بسیاری در بحث واردات دارو و مکمل‌ها و...، وجود دارد و خواهد داشت، اما من می‌پرسم و البته پاسخ می‌دهم که مسئولیت حمایت از شعار و اهداف این سال بر دوش شما نمایندگان هم که امروز اینجا حضور دارید، هست.

معاون وزیر بهداشت در پایان اظهار داشت: می‌دانیم که به دلیل شرایط خاص اقتصادی، سود بسیاری از شرکت‌ها کم شده است، اما شرایط کنونی کشور ایجاب می‌کند که همه با یکدیگر همراهی و همکاری کنیم.

 

منبع: مهر
کد مطلب: 68067
مرجع : بهداشت نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای