چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵

مرکل: اروپاییان می‌خواهند به برجام پایبند باشند/ خروج آمریکا نقطه عطفی در روابط دو سوی آتلانتیک

صدر اعظم آلمان با تاکید بر خواست اروپا برای حفظ برجام، انتقاد شدیدی به خروج آمریکا از این توافق وارد کرده و آن را نقطه عطفی در روابط دو سوی آتلانتیک دانست.
۰
مرکل: اروپاییان می‌خواهند به برجام پایبند باشند/ خروج آمریکا نقطه عطفی در روابط دو سوی آتلانتیک
مردم‌نيوز: به نقل از روزنامه " زوددویچه سایتونگ" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در یک کنگره اتحادیه‌های صنفی در آلمان درباره عواقب خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران سخن گفت.
صدراعظم آلمان این اقدام ترامپ را خطا و نقطه عطفی در مناسبات با آمریکا دانسته و گفت: ما یک نقطه عطف و دگرگونی را در روابط بین آمریکا و اروپا تجربه کردیم.
وی افزود: "اروپاییان هم کور نیستند و هم ضعف توافق هسته‌ای و هم تهدیدات ایران در عملیات‌های این کشور در سوریه را برای اسرائیل می‌بینند."
مرکل همچنین گفت: "اما با این حال ما معتقدیم که با این توافق فرصت های بهتری داریم تا با ایران درباره توافقات دیگری صحبت کنیم تا اینکه هیچ توافقی وجود نداشته باشد. بنابراین اروپاییان می خواهند به این توافق پایبند باشند."
صدر اعظم آلمان همچنین گفت که در سراسر دنیا به صورت روزافزون گرایش هایی وجود دارد که در آن بازیگران دیگر نمی خواهند به قواعد پایبند باشند. ما باید با این گرایشات مقابله کنیم. ما در این باره در آلمان خیلی با هم توافق داریم.
مرکل همچنین در سخنرانی امروز خود در پارلمان آلمان به مسئله لغو توافق اتمی از طرف آمریکا پرداخته و گفت: ما فهمیده‌ایم که یک کشور به تنهایی دیگر نمی تواند امنیت در کشور خود را تضمین کند.
وی همچنین بر اهمیت ائتلاف با همسایگان و روابط دو سوی آتلانتیک تاکید کرده  و در عین حال این را درست دانست که همچنان توافق اتمی با ایران حفظ شده و اروپا در این توافق بماند
 
کد مطلب: 68229
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای