پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴

تدبیر سئول برای کاستن از تاثیرات منفی تحریم‌های آمریکا علیه ایران

نخست وزیر کره جنوبی به دولت دستور داده است تا تدابیری را برای به حداقل رساندن تاثیرات منفی ناشی از اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران اتخاذ کند.
۰
تدبیر سئول برای کاستن از تاثیرات منفی تحریم‌های آمریکا علیه ایران
مردم‌نيوز: به نقل از خبرگزاری یونهاپ، "لی ناک یون" نخست وزیر کره جنوبی امروز پنجشنبه به دولت دستور داد تا تدابیر لازم برای به حداقل رساندن تاثیرات منفی ناشی از اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران را اتخاذ نماید.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تازگی تصمیم گرفته است تا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و تحریم‌های هسته‌ای را مجددا اعمال کند. این مساله موجب نگرانی های زیادی در بین شرکت‌ها و تجار کره‌ای شده است.
ایران سال گذشته 13 درصد نفت خام مورد نیاز کره جنوبی را تامین کرده است و سومین صادر کننده بزرگ نفت به این کشور پس از عربستان سعودی و کویت بوده است.
نخست وزیر کره جنوبی در نشست هفتگی کابینه این کشور گفت: اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌تواند تاثیرات نسبتا گسترده‌ای بر چرخه تجاری ما داشته باشد. ما نباید تصور کنیم که این اقدام هیچ تاثیری بر ما نخواهد داشت. دولت باید تدابیر لازم برای مقابله با تاثیرات منفی ناشی از این اقدام را اتخاذ کند و به شرکت ها برای حفاظت از منافع تجاری و اقتصادی شان کمک نماید.
 
کد مطلب: 68321
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای