يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۶
خاطراتی شنیدنی از شهید عباس کریمی؛

تذکر فرمانده درباره ماشین‌ تشکیلات

یک زمانی بود که آقای الله‌کرم و سعید قاسمی از اطلاعات منفک شدند و کل اطلاعات را تحویل شهید عباس کریمی دادند. شهید همت حاج عباس آقا را برای معارفه به سر پل ذهاب آورد و ما او را می‌شناختیم.
۰
تذکر فرمانده درباره ماشین‌ تشکیلات
مردم‌نيوز: عباس کریمی یکی از شهدای اطلاعات استان البرز و تهران است که نقش مهمی در پیروزی‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس داشت. روحیه شاداب و اخلاق خوب از ویژگی‌های ارزشمند شهید کریمی بود که مورد تاکید رزمندگان آن دوران نیز بود.

مهدی عموزاده از بچه های اطلاعات عملیات دوران دفاع مقدس درباره شهید عباس کریمی می‌گوید: یک زمانی بود که آقای الله‌کرم و سعید قاسمی از اطلاعات منفک شدند و کل اطلاعات را تحویل شهید عباس کریمی دادند. شهید همت حاج عباس آقا را برای معارفه به سر پل ذهاب آورد و ما او را می‌شناختیم و خیلی با او گرم گرفتیم. یک مقطع کوتاهی که من با حاج عباس کریمی بودم این بود که ما یک ماشینی تحویل گرفته بودیم که ماشین خیلی نو بود و من هم همیشه با شهید کریمی بودم و هرجا برای سرکشی می‌رفت تذکراتی در خصوص بیت‌المال می‌داد. وی بسیار به موضوع بیت‌المال استفاده شخصی از ماشین تشکیلات حساس بود. یادم هست در یکی از ماموریت‌ها که با ماشین تشکیلات رفته بودیم به ما تذکر داد که در مسیر به هیچ عنوان کولر نگیرید چرا که آنهایی که در خط مقدم جبهه هستند کولر ندارند و این موضوع از نظر شرعی صحیح نیست. شهید کریمی خودش را با رزمندگان قیاس می‌کرد و با آنکه خود فرمانده اطلاعات و عملیات بود اما هیچ تفاوتی بین خود و سایر رزمندگان در جبهه‌های نبرد نمی‌دید و دائما این موضوع را به نیروهای تحت امر تذکر می‌داد.

این رزمنده اطلاعات و عملیات در خاطره دیگری در باره حضور شهید عباس کریمی در جبهه‌های نبرد عنوان داشت: ساده‌زیستی یکی دیگر از خصوصیات اخلاقی و رفتاری شهید عباس کریمی بود تا جایی که یکبار برای یک جلسه خدمت فرمانده لشکر 92 زرهی خوزستان رسیدیم و فرمانده لشکر منتظر حضور حاج عباس کریمی بود تا جلسه برگزار شود. فرمانده لشکر 92 زرهی خوزستان از من پرسید پس حاج عباس کریمی چرا نیامد که من در جواب گفتم آقای کریمی ایشان هستند که در کنار من حضور دارند و او از ساده‌زیستی شهید کریمی تعجب کرد. سرهنگ رامین که آن زمان فرمانده لشکر 92 زرهی خوزستان بود از ساده‌زیستی مسئول ما تعجب کرده بود؛ چرا که مسئولین و فرماندهان ما یک منش و نگرش خاص بسیجی در روحشان جریان داشت.
منبع: کیهان
کد مطلب: 68835
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای