دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴

آخرین جزئیات از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 1396

الهیار ترکمن اظهار کرد: تأمین اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت سال 1396 یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های این معاونت است و با تلاش‌های انجام‌شده در زمان تنظیم لایحه بودجه سال 1397 کل کشور، پیشنهاد تأمین آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به دولت ارائه و در تبصره 4 لایحه بودجه آورده شد.
۲
۰
آخرین جزئیات از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 1396
مردم‌نيوز:  علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌ و پرورش در مورد پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی سال 96، اظهار کرد: تأمین اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت سال 1396 یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های این معاونت است و با تلاش‌های انجام‌شده در زمان تنظیم لایحه بودجه سال 1397 کل کشور، پیشنهاد تأمین آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به دولت ارائه و در تبصره 4 لایحه بودجه آورده شد.

وی ادامه‌ داد: متأسفانه در فرآیند بررسی و تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی این پیشنهاد مورد تصویب قرار نگرفت و محل تأمین اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 1396 از محل اعتبار بند (ز) تبصره (16) قانون بودجه یعنی اعتبار حاصل از یک درصد اعتبارات بانک‌های دولتی، شرکت‌های دولتی سودده و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت تعیین شد.

الهیار ترکمن در ادامه افزود: اگرچه سازوکار تعیین‌ شده در قانون بودجه برای حصول این منابع به‌ صورت واریز ماهانه از سوی خزانه به‌حساب ردیف مندرج در قانون است، اما این معاونت تلاش دارد با استفاده از ابزاری که در قوانین پیش‌بینی‌شده این اعتبار را به‌صورت یکجا دریافت و در وجه فرهنگیان بازنشسته پرداخت نماید، از این‌ رو پیشنهادهایی را به سازمان برنامه‌ و بودجه مطرح و پیگیری‌های لازم در دست اقدام است، اما بدیهی است که تحقق این موضوع، با توجه به حجم اعتبار موردنیاز که بالغ‌بر 4000 میلیارد تومان است، مستلزم وجود نقدینگی و آمادگی خزانه‌داری کل کشور برای پرداخت آن است.

وی افزود: این اطمینان داده می‌شود که همه همکاران در معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی این موضوع را در اولویت پیگیری دارند و تلاش می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پاداش در اختیار بازنشستگان محترم سال 1396 قرار گیرد.
کد مطلب: 69017
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


علی شیخی
Iran, Islamic Republic of
شما رابخدایی که نمیشناسید وشاید هم نمی پرستید پاداش بازنشستگی ۹۶ فرهنگیان را پرداخت کنید. بخدا نیاز داریم.هنوز مستاجر هستم..
Iran, Islamic Republic of
چرامعلمان بازنشسته سال 94 به این طرف از رتبه بندی مرحله دوم محروم باشند؟
چند رسانه ای