چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴

تلاش و هماهنگی‌های خارجی و داخلی برای خلع سلاح ملی

آنها می دانند که قدرت موشکی و توان منطقه ای ایران، سرمایه و سلاح دفاعی کشور و یکی از مهمترین عناصر بازدارنده در گردونه ی استراتژی ملی است.
۰
تلاش و هماهنگی‌های خارجی و داخلی برای خلع سلاح ملی
مردم‌نيوز: اکبر نبوی ـ مجری کارشناس تلویزیون در یادداشت پیش رو به فشارهای سیاسی داخلی و خارجی برای خلع سلاح کردن کشورمان ایران پرداخته و آورده است: آنها می دانند که قدرت موشکی و توان منطقه ای ایران، سرمایه و سلاح دفاعی کشور و یکی از مهمترین عناصر بازدارنده در گردونه ی استراتژی ملی است.

به گزارش بولتن نیوز، متن این یادداشت که در صفحه اجتماعی نگارنده نیز منتشر شده، به شرح زیر است:

اقتصاد بی سر و سامان در پرتو بی برنامگی، بی انضباطی مالی و انواع و اقسام ریخت و پاش دستگاههای دولتی و عمومی، واردات ریز و درشت از انواع کالاهای خارجی و ضربه به تولید داخلی و تعطیلی کارخانه ها و کارگاههای صنعتی و تولیدی، ربا و رانت خواری و ارتشا، بیکاری و رکود و تورم، افزایش انفجاری و افسار گسیخته ی نقدینگی، فاصله ی هولناک طبقاتی، رشد دنیاطلبی، کاخ نشینی و تجمل گرایی در میان مسوولان، بالا رفتن خطرناک روحیه ی حرص و آز و اسراف و مصرف گرایی در میان طبقات مختلف جامعه و ... چه با آگاهی صورت گرفته باشد و چه از سر غفلت و ندانم کاری و بی کفایتی و بی عرضگی، در نتیجه تفاوت نمی کند: اقتصاد کشور و جیب و سفره ی مردم خلع سلاح شده و قدرتِ مقاومت ملی در حوزه ی اقتصاد و تولید و معیشت عمومی، به شکل نگران کننده ای کاهش یافته است. باید بپذیریم که اگر همین رویه و روال را در سیاستگذاری و اجرای اقتصادی ادامه دهیم، کشور را به مرز خلع سلاح اقتصادی نزدیک و نزدیک تر کرده ایم.

اعطای امتیازهای فاجعه بار به گروه 1+5 بدون اخذ تضمین های لازم، دانش هسته ای کشور را به گروگان قدرت های بزرگ در آورده و ایران را از نظر دانش هسته ای عملا خلع سلاح کرده است.

 


 

فرهنگ و هنر، در چرخه ی نگاه معیوب «پروژه گرایی» و در زندان بی فکریِ مدیران تکنیکی و بعضا بی هویت و بی صلاحیت، به شکل تاسف باری به سوی خلع سلاح شدن سوق داده می شود.

قدرت رسانه ای کشور روز به روز تحلیل می رود. صدا و سیما از دوران خسارت بار ریاست آقای ضرغامی بر این سازمانِ فوق استراتژیک، زخمی عمیق و ناسور برداشته است. او به دلیل عوام زدگی حیرت آور در موضوعات فرهنگی، هنری و رسانه ای( بجز معدودی از مدیران انتخابی اش) صدا و سیما را به اجتماعی از مدیران بی خاصیت، کارنابلد و ورشکسته تبدیل کرد و بویژه در پنج سال دوم ریاست اش بر سازمان، تقریبا زمینی سوخته بر جا گذاشت و کار را برای رؤسای پس از خود بسیار سخت و زمان بَر و نفسگیر کرد. به همین دلیل به آقای دکتر علی عسگری (در جلسه ای که در آغاز ریاست اش بر صدا و سیما با ایشان داشتم) عرض کردم که صدا و سیما در وضعیت فعلی و مشکلات ریز و درشت فراوانی که دارد، و بویژه با بسترهای جدیدی که در حوزه های کنشِ فراگیر و عمومی رسانه ای بوجود آمده، در مرز تسلیم قرار گرفته است. اگر زمان را مدیریت نکنید و دیر بجنبید، واقعیت های بی رحم و پر سرعت موجود، از قدرت رسانه ای کشور خلع ید خواهند کرد.

مدتی است که دشمنان خارجی و عناصر داخلیِ وابسته به سرمایه سالاری جهانی به اضافه ی سران احزاب مستبد و لیبرال نما، برای خلع سلاح نظامی کشور و خلع قدرت منطقه ای ایران دندان تیز کرده اند. آنها می دانند که قدرت موشکی و توان منطقه ای ایران، سرمایه و سلاح دفاعی کشور و یکی از مهمترین عناصر بازدارنده در گردونه ی استراتژی ملی است.

آنها که هنوز عمق فاجعه را در زمینه ی روند خلع سلاح ملی (در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی) باور نکرده اند و هنوز با بی اعتنایی به شرایط خطیر میهن، به سیاست های مخرب خود ادامه می دهند، یا در بلاهت مزمن و مضاعف دست و پا می زنند، یا هماهنگی و همکاری نوشته و نانوشته ای با دشمنان کشور دارند.
کد مطلب: 69390
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای