جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳
دو جام جهانی بدون گلرهای آبی

کی روش علیه دروازه بانان استقلال

لیست تیم ملی فوتبال برای جام جهانی 2018 درحالی بسته شد که برای دومین دوره پیاپی تیم استقلال هیچ دروازه بانی در تیم ملی ندارد.
۰
کی روش علیه دروازه بانان استقلال
مردم‌نيوز: استقلال همیشه محل تولد بهترین دروازه بان های ایران بوده است. محمد بیاتی، فرامرز ظلی،  ناصر حجازی، منصور رشیدی، احمدرضا عابدزاده، بهزاد غلامپور، سعید عزیزیان، پرویز برومند، هادی طباطبایی، وحید طالب لو و مهدی رحمتی اسامی دروازه بان هایی هستند که در تمام این سال ها در استقلال مطرح شده و به پیراهن شماره یک تیم ملی رسیده اند. بر همین اساس تیم ملی در بسیاری از مواقع از دروازه بان های استقلالی بهره برده است و در سه جام جهانی 1978، 1998 و 2006 این تیم در جام جهانی یک نماینده دروازه بان داشته است اما از زمان حضور کارلوس کی روش و در دو جام جهانی اخیر 2014 و 2018 هیچ نامی از دروازه بان های استقلالی در لیست تیم ملی دیده نمی شود.


1978
دروازه بان اصلی تیم ملی در این مسابقات مرحوم ناصر حجازی بود که البته شماره یک استقلال را هم می پوشید. بهرام مودت دروازه بان آن زمان سپاهان و رسول کربکندی از ذوب آهن دیگر دروازه بان های تیم ملی در مسابقات جام جهانی 1978 آرژانتین بودند.


1998
در دومین حضور تیم ملی ایران در جام جهانی دروازه بان های اصلی یعنی احمدرضا عابدزاده و نیما نکیسا در پرسپولیس بازی می کردند هرچند عابدزاده از استقلال به تیم ملی و سپس پرسپولیس رفته بود. اما با این وجود استقلال یک سهمیه دروازه اش در جام جهانی را داشت و پرویز برومند به عنوان دروازه بان سوم همراه تیم ملی به فرانسه رفت.


2006
جام جهانی 2006 را می توان سال بحران دروازه بانی دانست. بعد از بازنشسته شدن عابدزاده جای خالی یک دروازه بان بزرگ احساس می شد. حضور بلاژویچ و برانکو در تیم ملی با تغییر نسل همراه بود و در این بین ابراهیم میرزاپور با فیزیک خوبش شماره یک تیم ملی شد.  حسن رودباریان دروازه بان تیم پاس تهران و البته وحید طالب لو دروازه بان استقلال نیز دو گلر دیگر حاضر در لیست تیم ملی برای جام جهانی بودند.


2014
استقلال در جام جهانی 2014 نیز می توانست یک نماینده اصلی در درون دروازه داشته باشد اما مشکلاتی که برای مهدی رحمتی پیش آمد باعث شد تا کی روش در آستانه جام جهانی او را کنار گذاشته و علیرضا حقیقی دروازه بان اصلی تیم ملی در این رقابت ها شود. رحمان احمدی و دانیل داوری دو دروازه بان دیگر تیم ملی در این رقابت ها بوده اند.


2018
با توجه به کنار رفتن رحمتی از تیم ملی تا زمان حضور کارلوس کی روش، امید آبی ها به حضور سیدحسین حسینی دروازه بان جوانشان بود که توانست رکورد کلین شیت فوتبال ایران را در این فصل شکسته و بازی های خوبی از خودش به نمایش بگذارد. سید حسین حسینی البته تا آخرین اردوی تیم ملی در میان دروازه بان هایی بود که امید رفتن به روسیه را داشتند اما کی روش در نهایت او را به لیست استندبازی فرستاد و علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری و امیر عابدزاده را به روسیه خواهد برد.
کد مطلب: 69745
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای