سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱

در بازار مسکن چه‌خبر شده؟

برخی کارشناسان مسکن معتقدند، سیاست‌های پولی و بانکی دولتمردان موجب رکود و گرانی در بازار مسکن شده است.
۰
در بازار مسکن چه‌خبر شده؟
مردم‌نيوز: ­سید کمال‌الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در برنامه تیتر امشب با اشاره به اینکه­ قیمت مسکن باید با نرخ تورم رشد خود را آغاز کند، گفت: به‌دلیل سیاست‌های پولی و بانکی که توسط دولت‌مردان اتخاذ شد، شاهد رکود در بازار مسکن هستیم.
­
وی افزود: با تغییر قیمت ارز و کاهش ارزش ملی پول، نقدینگی به‌سمت مسکن سرازیر و باعث افزایش قیمت مسکن شد.
­
عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از روند شناسایی خانه‌های خالی و گرفتن مالیات از این افراد، تصریح کرد: باید تقاضای واقعی را در بازار مسکن تقویت کنیم و برای متقاضیان مسکن، هدف‌گذاری کنیم تا کمتر سوداگری اتفاق بیفتد.
­
شهریاری ادامه داد: اگر سرمایه گذاری با هدف سوداگری باشد هیچ وقت متقاضیان واقعی مشخص و شناسایی نمی‌شوند.
­
­ایرج رهبر نایب‌رئیس کانون انبوه‌سازان، با بیان اینکه نباید زمان رکود در بخش مسکن طولانی شود، گفت: زمان رکود جدید 2 برابر رکود قبلی بوده است و باعث ناتوان شدن افراد متوسط و متوسط به پایین در خرید مسکن شده است.
­
­مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک هم با ابراز اینکه "در 3 دوره سال 68، 86 و 91 جهش رکود داشتیم"، گفت: رونق قبل از عید طبیعی ولی اتفاقات بازار مسکن بعد از عید یعنی در سال 97 بسیار شتاب‌زده بود.
­
وی ادامه داد: از تاریخ اول فروردین سال 96 تا اول خرداد سال جاری تعداد کل قراردادهای کشور­ 191هزار و 580 بود که از این تعداد قرارداد،­ 94 هزار و 691­ مبایعه‌نامه و 4 هزار و 250 اجاره‌نامه بوده است.
­
رئیس اتحادیه املاک گفت: در شهر تهران­ از تاریخ اول فروردین تا پنجم خرداد سال جاری تعداد قراردادها حدود 207هزار بوده است، که 119 هزار تا از آنها مبایعه‌نامه و حدود 85 هزار تا اجاره‌نامه است.
­
­خسروی قرارداد مسکن در خردادماه سال 96­ را در مقایسه با سال جاری، 2 درصد کاهش رکود اعلام کرد و افزود: مبایعه‌نامه نسبت به خرداد سال گذشته، 5 درصد و اجاره‌نامه 9 درصد کاهش داشته است.
کد مطلب: 70312
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای